ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش همایون همایون به اظهارات اخیر سرور دانش

© Photo / ارگواکنش همایون همایون به اظهارات اخیر سرور دانش
واکنش همایون همایون به اظهارات اخیر سرور دانش - اسپوتنیک افغانستان
معاون اول مجلس نمایندگان در واکنش به اظهارات اخیرا معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که آقای دانش به خاطر دخالت در انتخابات مرتکب خیانت ملی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان در نشست روز چهارشنبه (28 سنبله) در واکنش به اظهارات دیشب سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری در خصوص بازنگری پیمان امنیتی توسط مجلس، گفت: "آقای دانش در مورد برکناری نجیب احمدزی در خانه اش تصمیم گرفته بود، این کار خیانت ملی است و آقای دانش باید بداند که مرتکب خیانت ملی شده است."
آقای همایون افزود که سرور دانش به خاطر اظهارات دیشب خود در مورد صلاحیت‌های پارلمان باید رسماً معذرت بخواهد؛ زیرا بازنگری پیمان از صلاحیت‌های قوه مقننه است.
او گفت: "ما می‌توانیم حتی بدون دلیل همه ساله پیمان امنیتی با امریکا را بازنگری کنیم؛ حالا که وضعیت خراب است و بازنگری این پیمان کار حتمی است؛ وکلای مجلس همانطوریکه به این پیمان رای داده اند می‌توانند شرایط تطبیق این پیمان را بازنگری هم کنند."
معاون اول مجلس افزود:" از آقای دانش جدا خواهش می‌کنم که چنین حرف‌های در مورد صلاحیت‌های پارلمان نزند در غیر آن پارلمان در مورد کارکردهای خودش تصمیم خواهد گرفت."
به گفته او، بازنگری پیمان امنیتی با امریکا به معنای لغو این پیمان نیست و حکومت نباید در صلاحیت‌های قانونی مجلس مداخله کند. 

مجلس نمایندگان افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
اتهام زنی همایون همایون به رییس جمهور غنی

مجلس نمایندگان چهارشنبه هفته گذشته تصمیم گرفت تا پیمان امنیتی با امریکا را به دلیل اوضاع بد امنیتی کشور مورد بازنگری قرار دهد.
نمایندگان می‌گویند باوجودیکه از این پیمان انتظار تامین امنیت و کمک‌های به موقع نیروهای امریکا با نیروهای امنیتی افغانستان را داشتند؛ اما این انتظارها نه تنها که تا هنوز بر آورده نشده بلکه شرایط امنیتی کشور بدتر نیز شده است.
اما، این تصمیم مجلس با واکنش تند حکومت مواجه شده است.
سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری گفته است: "در این روزها از سوی برخی سیاسیون و اعضای مجلس نمایندگان زمزمه‌هایی بازنگری و یا هم لغو پیمان امنیتی افغانستان و امریکا بلند است آیا اینها از چالش‌های اقتصادی و واقعیت‌های جامعه خود با خبر نیستند؟ یا درعالم خیال به سر می‌برند".
آقای دانش این تصمیم اعضای مجلس را عقده مندانه برعلیه حکومت خوانده و گفته است که مخالفان سیاسی حکومت می‌خواهند کشور را به دشمنان این مرز و بوم تسلیم کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала