وزارت خارجه افغانستان از کارمندانش امتحان انگلیسی می‌گیرد

© Photo / Pixabayوزارت خارجه افغانستان از کارمندانش امتحان انگلیسی می‌گیرد
وزارت خارجه افغانستان از کارمندانش امتحان انگلیسی می‌گیرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت امور خارجه افغانستان با تأکید بر اینکه کارمندان این وزارت باید دست‌کم به یکی از ۵ زبان مهم بین‌المللی تسلط داشته باشند، از برگزاری امتحان تافل برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی کارمندان این وزارت تا پایان سال جاری میلادی خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، وزارت امور خارجه افغانستان با نشر یک اعلامیه نوشته است که کارمندان وزارت خارجه افغانستان باید دست‌کم به یکی از پنج زبان مهم بین‌المللی تسلط داشته باشند.

این وزارت خاطرنشان کرده است که برای ارزیابی مهارت کارمندان به زبان انگلیسی آزمون تافل (TOEFL) در نظر گرفته شده است. این برنامه قرار است با هماهنگی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی تا پایان سال روان میلادی، تکمیل شود.

تنها ۲ درصد کارمندان وزارت خارجه افغانستان دکترا دارند - اسپوتنیک افغانستان
تنها ۲ درصد کارمندان وزارت خارجه افغانستان دکترا دارند

بر اساس اعلامیه وزارت خارجه، در کنار هشت سفیر و یک جنرال قونسل، شانزده کارمند دیگر این وزارت به تقاعد سوق داده شده‌اند. همچنین ۴۹ کارمند دیگر وزارت خارجه که نتواسته‌اند مدرک تحصیلی‌‌شان را ارایه کنند، برکنار شده‌اند.این در حالی است که بر اساس بررسی‌های مشترک وزارت خارجه و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، شماری از کارمندان این وزارت به خاطر نداشتن مهارت‌های لازم به یکی از پنج زبان مهم بین‌المللی، نمی‌توانند تمامی مسوولیت‌هایشان را در کشورهای محل وظیفه، انجام دهند.

این وزارت همچنین تصریح کرده که بر اساس فیصله‌ی کابینه‌، شمار کارمندان نمایندگی‌های دیپلوماتیک افغانستان بر اساس ضرورت هر کشور تنظیم شده و کاهش می‌یابد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала