ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نقشه داعش برای آسیای مرکزی

© AFP 2021 / Noorullah Shirzadaنقشه داعش برای آسیای مرکزی
نقشه داعش برای آسیای مرکزی - اسپوتنیک افغانستان
رئیس مرکر ضد تروریستی کشور های مستقل مشترک المنافع از طرح موسوم به خلافت بزرگ گروه تروریستی داعش در منطقه آسیای مرکزی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، اندری نویکوف، رئیس مرکز ضد تروریستی کشور های مستقل مشترک المنافع در نشست سران سازمان های ضد تروریستی کشور های مذکور که در چوکات برنامه " ضد ترویستی ایساک کول — 2018" برگزار گردید ابراز داشت.
وی گفت، با توجه به گسترش فعالیت های تروریستی گروه داعش در شمال افغانستان و تصمیم آنها برای ورود به منطقه آسیای مرکزی، این منطقه در حال حاضر با تنش های متعددی روبرو است.
به گفته نوویکوف، هم اکنون ترویست های داعش تلاش دارند تا "جماعت های خفته داعش" هسته های غیر فعال" آنها را دوباره فعال نمایند.
معاون نخست وزیر قرقیزستان، ژنییش رازاکوف، نیز به نوبه خود از تهدیدات تروریستی در آسیای میانه و کشورهای مستقل مشترک المنافع در حال گسترش هستند، هشدار داد.
حضور داعش در افغانستان، موجب شده است که تمامی کشورهای هم مرز با این کشور نگران نفوذ جریان های تروریستی بویژه داعش درکشور خود باشند.
این امر نشان دهنده این حقیقت است که، هیچکدام از جمهوری های آسیای مرکزی و قفقاز، در ارتباط با تروریسم، از حاشیه امن برخوردار نیستند.
نگرانی های پی در پی سران جمهوری های آسیای مرکزی و تلاش به منظور ایجاد وحدت در زمینه مبارزه با این جریان تروریستی از جمله دلایل اصلی این نگرانی ها است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала