غنی: به جنگجویان مزدور اجازه دخالت در افغانستان را نخواهیم داد

 /  مراجعه به بانک تصاویر غنی: به جنگجویان مزدور اجازه دخالت در افغانستان را نخواهیم داد
غنی: به جنگجویان مزدور اجازه دخالت در افغانستان را نخواهیم داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد اشرف غنی، در واکنش به نشر گزارش‌هایی مبنی بر خصوصی سازی جنگ افغانستان توسط دولت امریکا گفته که به مرسنری‌های خارجی اجازه دخالت در جنگ افغانستان را نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، اشرف غنی، رئیس جمهور که امروز دوشنبه (۹ میزان) در سومین کنفرانس ملی شهرداران در کابل سخن می‌گفت، هرچند به صراحت به مساله خصوصی سازی جنگ افغانستان اشاره‌ای نکرد اما گفت که به مرسنری‌های خارجی اجازه دخالت در جنگ افغانستان را نخواهد داد.
وی گفت: "جنگ فعلی مقابل اخوت مذهبی، وحدت ملی و مقابل تمام ارزش‌های دینی ماست، اما باید بدانید که کاری را که مردم این خاک کرده می‌تواند هیچ مرسنری خارجی این کار نمی‌تواند و به مرسنری‌های خارجی هیچ وقت در این خاک اجازه داده نخواهد شد."
رئیس شرکت بلک واتر به تازگی دوباره ادعا کرده است که دولت امریکا قصد دارد جنگ افغانستان را به این شرکت بسپارد. این شرکت پیش از این نیز پیشنهادی را به منظور گرفتن مسوولیت جنگ افغانستان به دولت ترامپ سپرده است.
ادعای شرکت بلک واتر با واکنش تند شورای ملی افغانستان نیز روبرو شده است.
اعضای مجلس نمایندگان، در نشست عمومی امروزشان، احتمال سپردن جنگ افغانستان به شرکت بلک‌واتر را تاسف آور خواندند و تاکید کردند که حکومت و نهادهای امنیتی مسوول تامین امنیت جان و مال مردم اند نه یک شرکت خصوصی امنیتی امریکایی و تاکید کردند که حکومت به هر شکل ممکن جلو این تصمیم امریکا را بگیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала