واکنش ها در برابر محاصره فرمانده شمشیر در غور

© Sputnikواکنش ها در برابر محاصره فرمانده شمشیر در غور
واکنش ها در برابر محاصره فرمانده شمشیر در غور - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محاصره فرمانده نیروهای خیزش مردمی در مناطق مرکزی و هزارستان توسط نیروهای امنیتی افغانستان در ولسوالی لعل و سرجنگل واکنش‌های شدید و تند مردمی را در این مناطق و هم‌چنین در صفحات اجتماعی به همراه داشته است.

طالبان منتظر بیرون شدن نظامیان امریکا و ناتو نباشند - اسپوتنیک افغانستان
طالبان منتظر بیرون شدن نظامیان امریکا و ناتو نباشند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، احسان‌الله امیری، خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال در یادداشتی در صفحه فیس‌بوک خود در این مورد نوشته است:- "‫منابعی به من گفت علی پور مشهور به قومندان شمشیر در قریه کج نو، نزدیک ولسوالی لعل ‌و سرجنگل ولایت غور از سوی نیروهای کماندو محاصره است".

به نوشته وی، نیروهای کماندو از بامیان، فراه و غور برای دستگیری وی رفته‌ و سه تن از محافظان قوماندان شمشیر تاکنون کشته شده و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.
آقای امیر خاطرنشان کرد که "منابع به من گفت حکم دستگیری وی از سوی رییس‌جمهور صادر شده است".
در طول ماه‌های گذشته نیز حکومت محلی در ولایت میدان وردک و ولایات دیگر چون غزنی، غور و بامیان، بارها تلاش کرده‌اند فرمانده علی‌پور و نیروهایش را بازداشت کنند، اما موفق نبوده‌اند.
بر اساس گزارش‌های محلی و مردمی، فرمانده علی‌پور مشهور به قوماندان شمشیر، نقش بسزایی در حمایت از جان، مال و ناموس مردم مناطق مرکزی و هزارستان در برابر گروه های تروریستی طالبان، داعش و دیگر گروه‌های هراس‌افگن داشته است.
در واکنش به تلاش نیروهای امنیتی برای دستگیری این فرمانده نیروهای خیزش مردمی، شماری از مردم در مرکز ولایت بامیان، با راه اندازی تظاهراتی، حمایت خود را از قوماندان شمشیر اعلام کردند. 
در همین حال، محمد عارف رحمانی، یک عضو مجلس نمایندگان نیز در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است:- "چه رقم به ارگ بلاهت کابل باید فهماند که قوماندان علی پور دشمن دولت افغانستان نیست. ازحامیان این دولت است. او دشمن طالبان، تروریستان، کوچیان متجاوز و راهزنان و آدم‌کشان است. او جاده مرگ جلریز را در سال‌های گذشته تا حد زیادی امن ساخته بود".
آقای رحمانی خاطرنشان کرده است:- "بنابر این اقدام نیروهای حکومتی برای دستگیری و یا کشتن او یک اشتباه محض است. پیامدهای این اقدام فوق‌العاده خطرناک؛ به درستی ارزیابی نشده است".
وی ابراز امیدواری کرده است:- "امیدوارم عقلای ارگ کابل این پیام خیرخواهانه ما را به نیکی دریابند".

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала