نگهبانی خانم خاشقجی توسط امنیت ترکیه

© AFP 2022 / Ozan Koseنگهبانی خانم خاشقجی توسط امنیت ترکیه
نگهبانی خانم خاشقجی توسط امنیت ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
خانم خاشقجی پس از این توسط نیروهای خاص دولتی ترکیه نگهبانی خواهد شد.

اردوغان: جزئیات پرونده خاشقجی باید روشن شود - اسپوتنیک افغانستان
اردوغان: جزئیات پرونده خاشقجی باید روشن شود
به گزارش اسپوتنیک به نقل از حریت، مقام های ترکیه روز یکشنبه اعلام نمودند، که مقام های ترکیه با استفاده از نیروهای امنیتی خود از خانم روزنامه نگار مخالف سعودی جمال خاشقجی نگهبانی می کنند. 

لازم به ذکر است، که نامزد ترکی این روزنامه نگار سعودی (خانم خدیجه چنگیز)، توسط کارمندان کارکنان اداره امنیت استانبول به صورت شبانه روزی نگهبانی خواهد شد. 
خاشقجی روزنامه نگار سعودی پس از انتصاب محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد پادشاه، اقدامات مقامات سعودی را مورد انتقاد قرار داد.

جمال خاشقجی نویسنده و روزنامه نگار 59ساله سعودی روز سه‌شنبه (دوم اکتوبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان سعودی مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. از سوی دیگر، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پولیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌ است، که مقام‌های ترکیه تکه‌ تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала