مقابله نظامی اسراییل با ایران بعيد به نظر می رسد

© AFP 2022 / JACK GUEZمقابله نظامی اسراییل با ایران بعيد به نظر می رسد
مقابله نظامی اسراییل با ایران بعيد به نظر می رسد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جنرال اسرائیلی: برخورد نظامی با ایران، آخرین انتخاب و اما امکان پذیر است.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال اوزی دایان رئیس سابق شورای امنیت ملی و معاون سابق رئیس ستاد کل اسرائیل گفت: " برخورد نظامی بین ایران و اسرائیل بعید به نظر می رسد اما اگر ایران ساخت پایگاه مرزی در سوریه را ادامه دهد ، اسرائیل نمی تواند این موضوع را بپذیرد. من فکر نمی کنم که این امر به برخورد گسترده ای ختم شود. اگر ایران توسعه ی برنامه هسته ای خود را ادامه دهد ، باید آنرا متوقف کرد. ما فکر می کنیم که این کار را باید با کمک تحریم ها و تلاش های دیپلماسی و بایکوت کردن نفت ایران انجام داد. من فکر می کنم که این راه موثر تر است. ما باید اعمال فشار بر ایران را ادامه دهیم."
به گفته ی وی اگر ایران از خطوط عبور کرده و توافق هسته ای را پاره کند ، باید آنرا متوقف کرد. این مقام اسرائیلی گفت: " آیا اسرائیل می تواند ایران را متوقف کند؟ جواب بله است. اما ما می خواهیم از اقدامات نظامی فقط در مرحله ی آخر استفاده کنیم. ایران را می توان متوقف کرد اما با اسلحه خالی نمی توان در مقابل کشوری مانند ایران ایستاد. وقتی ما می گوییم که ایران باید متوقف شود ما آماده ی هر شرایطی هستیم. وقتی ایران تمامی قوانین را نقض کرده و ما چاره ای جز اقدام نداشته باشیم. این موضوع امروز در راس نیست اما چنین امکانی وجود دارد."
پیش از این در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала