اسرائیل دیگر حریم هوائی سوریه را نقض نمی کند

© Sputnik / Mikhail Mokrushin / ورود به گالری تصاویراس-300
اس-300 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اسرائیل بعد از استقرار اس-30 حریم هوائی سوریه را نقض ننموده است.

کسینه سوتلووا عضو کمسیون در امور سیاست و دفاع اظهار داشته است که بعد از جابجا نمودن اس- 300 در سوریه، دیگر اسرائیل جرئت نقض حریم هوائی سوریه را ننوده است.

اهمیت سیستم راکتی اس- 300  برای ارتش سوریه - اسپوتنیک افغانستان
اهمیت سیستم راکتی اس- 300 برای ارتش سوریه
وی افزود: "با استقرار اس-300 در سوریه، توازن نیرو در منطقه تغییر کرده است".
روسیه بعد از سقوط طیاره اکتشافی ایل-20 در سوریه، که در سقوط آن غیر مستقیم اسرائیل مقصر شناخته شده است، مسکو نیروهای سوریه را با اس-300 مجهز نمود که بعد از آن اسرائیل جرئت نقض حریم هوائی سوریه را ننموده است».یادآوری می کنیم، که وزارت دفاع روسیه به تاریخ 17 سپتمبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو خبر داد، که ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه حیمیم برمی گشت، قطع شده است.
آغاز پروازهای شناسایی هواپیماهای بریتانیایی پس از جا به جایی اس-300 در سوریه - اسپوتنیک افغانستان
آغاز پروازهای شناسایی هواپیماهای بریتانیایی پس از جا به جایی اس-300 در سوریه
این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد، که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم راکتی اس-200 سوریه که در آن 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند، از بین رفت.

وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود، که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала