استقبال اتمر از نشست صلح افغانستان در مسکو

© AP Photo / Rahmat Gulاستقبال اتمر از نشست صلح افغانستان در مسکو
استقبال اتمر از نشست صلح افغانستان در مسکو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی افغانستان میگوید که پروسه صلح افغانستان به حمایت و همکاری واقعی کشورهای منطقه و جهان نیاز دارد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی افغانستان با نشر پیامی در مورد نشست صلح افغانستان در مسکو اظهار داشت که که پروسه صلح افغانستان به حمایت و همکاری واقعی کشورهای منطقه و جهان نیاز دارد، بنابراین ما از تمام تلاش ها و پیشرفت های که زمینه برقراری صلح پایدار را در افغانستان مهیا میسازد، حمایت میکنیم.

اتمر: «از ایالات متحده امریکا، روسیه، کشورهای عربی و از کشورهای که برای پایان دادن جنگ افغانستان از راه صلح و گفتگو تلاش مینمایند، سپاسگذاری میکنم. خواست ما از کشورهای منطقه و جهان این است که از پروسه صلح به رهبری افغان ها حمایت کنند تا صلح و ثبات را در افغانستان و منطقه به ارمغان بیاورد.»

علاوه براین آقای اتمر ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک طبق خواسته های مردم و اجماع سیاسی افغانستان مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان برگزار شود.

یادآوری میکنیم، نشست صلح افغانستان امروز (جمعه، ۹ نوامبر) به حضور نماينده گان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان در شهر مسکو برگزار شد.

حکومت افغانستان اعلام کرده که در این نشست حضور رسمی ندارد و شورای عالی صلح به عنوان نهاد مستقل تصمیم به شرکت در این نشست گرفته است.

نشست مسکو در مورد افغانستان که قرار بود به تاریخ ۴ سپتمبر برگزار شود، به‌دلیل عدم اشتراک حکومت افغانستان در آن، به درخواست حکومت افغانستان، به تعویق انداخته شد.       

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала