بارندگی سنگین برای نخستین بار پس از چندین سال در قطر

© AFP 2022 / Stringerبارندگی سنگین برای نخستین بار پس از چندین سال در قطر
بارندگی سنگین برای نخستین بار پس از چندین سال در قطر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روز یکشنبه یک جبهه ابرهای باران زا پس از عبور از عربستان سعودی و کویت، آسمان قطر را پوشاند.

اردوی ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
ترکیه مدافع و برادر بزرگ قطر است
به گزارش اسپوتنیک، یک جبهه از ابرهای باران زا پس از عبور از عربستان و کویت، آسمان قطر را پوشاند، که پس از چندین سال بارش شدید و رعد و برق را در این کشور به همراه داشت.

گزارش شده ،که ابرهای بار زا جایگزین آسمان آفتابی شده و پس از رعد و برق، باران شدید این کشور را فرا گرفت.

هشام احمد، که متولد مصر بوده و بیش از 10 سال است که در قطر زندگی می کند به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: من طی مدتی که در قطر زندگی  می کنم چنین آب و هوا و ابرهای سیاهی را در دوحه به یاد ندارم.

​باران شدید در دوحه پس از گذشت نیم ساعت به علت نبود راه های خروج آب باران، خیابان های این شهر را تبدیل به رودخانه بزرگی کرد و منجر به ترافیک سنگین در خیابان های مرکزی دوحه شده است. 

برای تخلیه آب های جاری شده در خیابانها، مسئولان این شهر از تانکر های پمپاژ آب استفاده کردند، اما در عین حال این اقدام آنها نه تنها کمکی برای تخلیه سیل جاری شده در خیابان ها نکرده، بلکه منجر به افزایش ترافیک شد.

یادآوری می کنیم، که در طی فصل پاییز و زمستان سال گذشته در قطر تنها چند بار باران باریده بودف که بیش از 10 دقیقه به طول نیانجامید.

از پنجشنبه گذشته بارندگی های سنگین کشورهای حوزه خلیج فارس را در برگرفته است و با توجه به بارندگی کم در این کشورها و نبود زیرساخت های مناسب، موجب مشکلاتی در آنها شده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала