ایجاد قطعه امنیت ملی برای تامین امنیت مناطق مرکزی افغانستان

© Sputnik / Ramil Sadikov /  مراجعه به بانک تصاویر ایجاد قطعه امنیت ملی برای تامین امنیت مناطق مرکزی افغانستان
ایجاد قطعه امنیت ملی برای تامین امنیت مناطق مرکزی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بر بنیاد حکم سرقوماندان اعلی قوای مسلح یک قطعه امنیت ملی به هدف تامین امنیت مناطق مرکزی کشور ایجاد می شود.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته که در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح که شام روز (دوشنبه 21 عقرب) به ریاست رئیس جمهور غنی در ارگ برگزار شده در این باره بحث شده است.
در خبرنامه ارگ آمده است:" در جلسه روی پیشرفت ایجاد قطعه امنیت ملی جهت تامین امنیت مناطق مرکزی، صحبت گردید."
ارگ ریاست جمهوری جزییات بیشتری در این باره نداده است.
در جلسه شورای امنیت همچنان پیرامون امنیت ولسوالی‌های جاغوری، مالستان، ترینکوت، خاص ارزگان، چهارسده، شهر فراه، پشتون کوت، سرحوض و المار بحث شده و مسوولان امنیتی و دفاعی از اعزام نیروها و تجهیزات به این مناطق اطمینان داده است.
در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح در حالی پیرامون ایجاد یک قطعه امنیت ملی برای تامین امنیت مناطق مرکزی بحث صورت می‌گیرد که پیش از این آقای غنی در سفرش به ولایت بامیان گفته بود که یک قطعه ویژه نظامی در بامیان ایجاد می‌شود.
آقای غنی گفته بود که به خاطر تامین امنیت ولایت بامیان، پروژه‌های سرک سازی به خصوص پروژه دره شکاری و راه‌اندازی عملیات خاص و حکم ایجاد یک قطعه با کمیت 443 تن در چوکات ریاست عمومی امنیت ملی را صادر کرده است.
گفتنی است که در این اواخر در بخشی از مناطق مرکزی ناامنی‌ها به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و طالبان از چند هفته بدین سو حملاتی را بالای ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان، ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی راه اندازی کرده اند.
در این حملات شماری از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان کشته و زخمی شده اند و صدها خانواده دیگر مجبور به ترک خانه‌های شان شده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала