ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ارگ: فرمانده اصلی طالبان در جنگ جاغوری کشته شد

© Photo / M.Naderiارگ
ارگ - اسپوتنیک افغانستان
ارگ ریاست جمهوری خبر داده است که فرمانده اصلی جنگ طالبان در ولسوالي جاغوري مشهور به والی، برادر زاده گلابی آخند كشته شد.

به گزارش اسپوتنیک، این خبر را شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ارگ ریاست جمهوری بعد از ظهر روز چهارشنبه (23 عقرب) در صفحه فیسبوک خود نوشت. آقای مرتضوی، جزییات بیشتری در این باره نداد.

طالبان مسلح از دو هفته بدین سو، حملات گسترده‌ای را بالای ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان و ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی راه اندازی کرده اند.

براساس گزارش‌ها در این حملات طالبان، شماری از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان شهید و زخمی شده‌اند و صدها خانواده دیگر نیز مجبور به ترک خانه‌های شان شده اند. 

محمد عزیز بختیاری، عضو هیئت اعزامی ریاست جمهوری به ولسوالی ارزگان خاص که از مالستان و جاغوری دیدار کرده، می‌گوید که حدود 60 الی 70 درصد از مردم غیر نظامی از دو ولسوالی جاغوری و مالستان آواره شده‌اند.

محمداشرف غنی رئیس جمهور به تاریخ 10 عقرب هیئتی را برای بررسی تلفات غیر نظامی حادثه اخیر ولسوالی ارزگان خاص معرفی کرد که این هیات بعد از بررسی وضعیت ولسوالی ارزگان خاص، مالستان و جاغوری به تازگی به کابل برگشته است.

جاغوری و مالستان از امن‌ترین ولسوالی های ولایت غزنی به حساب می‌آمدند.
عدم اقدام جدی و فوری حکومت برای دفاع از مردم مناطق مرکزی به ویژه ولسوالی‌های جاغوری، مالستان و ارزگان خاص با انتقادهای تندی همراه بوده است.
صدها باشنده شهر کابل دو روز پیش در اعتراض به این حملات طالبان به مناطق مرکزی در مقابل ارگ ریاست جمهوری دست به تظاهرات زدند.
آقای غنی در تماس تلفنی با معترضان، وعده اعزام کمک های فوری به این مناطق را داد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала