ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مجازات قاتلین خاشقجی از سوی امریکا

© AP Photo / Andrew Harnikمجازات قاتلین خاشقجی از سوی امریکا
مجازات قاتلین خاشقجی از سوی امریکا - اسپوتنیک افغانستان
مقامات امریکایی میگویند که برای مجازات قاتلین جمال خاشقجی با دیگر کشورها همکاری خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه امریکا با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که ایالات متحده برای شناسایی و مجازات قاتلین جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی با دیگر کشورها همکاری خواهد کرد.

وی وضع تحریم ها علیه ۱۷ شهروند سعودی که در زمان قتل خاشقجی مسئولیت پست هایی در دولت عربستان سعودی را به عهده داشتند، را گام مهم عنوان کرد.

پومپئو: «اقدامات امروزی ما گام مهمی در نشان دادن واکنش نسبت به قتل خاشقجی میباشد. وزارت امور خارجه همچنان به مطالعه و بررسی تمام اطلاعات در مورد این جنایت خواهد پرداخت، در خصوص این مسئله با کانگرس مشورت خواهد کرد و برای مجازات عاملین قتل جمال خاشقجی با دیگر کشورها همکاری خواهد کرد.»

گفتنی است، پیش از این وزارت مالیه امریکا اعلام کرد که ایالات متحده، سعود القحطانی دستیار پیشینپادشاه عربستان سعودی و محمد ال اُتیبی جنرال قونسل عربستان سعودی در استانبول را در پیوند به قتل جمال خاشقجی تحریم نمود.

یادآوری میکنیم، جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده امریکا زندگی و به حیث مرورگر در روزنامۀ واشنگتن پست کار میکرد، بتاریخ ۲ اکتوبر پس از ورود به قونسلگری عربستان سعودی در شهر استانبول ناپدید شد. 

رسانه های دولتی عربستان سعودی روز ۲۰ اکتوبر گزارش دادند، که جمال خاشقجی در جریان درگیری با کارمندان قونسلگری کشته شده است. تاکنون در این رابطه ۱۸ نفر بازداشت شده و اکنون تحقیقات از آنها جریان دارد. 

مقامات عربستان تلاش میورزند حقیقت را کشف کرده و همه مجرمان را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала