دسترسی ترکیه به دومین فایل صوتی قاتلین خاشقجی قبل از ترور وی

© Photo / YouTubeدسترسی ترکیه به دومین فایل صوتی قاتلین خاشقجی قبل از ترور وی
دسترسی ترکیه به دومین فایل صوتی قاتلین خاشقجی قبل از ترور وی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دولت ترکیه یک فایل صوتی 15 دقیقه‌ای جدید از مکالمه قاتلین جمال خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، در دست دارد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه ترکی حریت، به نقل از منابع دولتی ترکیه خبر داده است که یک فایل صوتی جدید از مناقشه قاتلین جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی بر سر چگونگی قتل وی در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، در اختیار دارد.

روزنامه ترکی می‌گوید، در این فایل 15 دقیقه‌ای مشخص است که اعضای تیم ترور درباره چگونگی قتل خاشقجی قبل از رسیدنش به مقر کنسولگری سعودی، با یکدیگر صحبت می‌کنند.

نظیف کرمان، رئیس بخش تحقیقات روزنامه صباح ترکیه اخیراً گفته که نوارهای صوتی که درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول است و در دست مقامات ترکیه قرار دارد، نشان می‌دهد که قاتلان کیسه‌ای را روی سر خاشقجی گذاشته و وی را خفه کرده‌اند و این فایل‌ها لحظات آخر از زندگی این روزنامه‌نگار را نشان می‌دهند.

عشق پیری خاشقجی با دختر ترکی و نقشش در قتل وی - اسپوتنیک افغانستان
عشق پیری خاشقجی با دختر ترکی و نقشش در قتل وی

وی افزود: آخرین حرف‌های خاشقجی این بود: "دارم خفه‌ می‌شوم، این کیسه را از سرم دور کنید. من فوبیای خفگی دارم.این آخرین صحبت‌هایش بود و قاتلان او را در عملیاتی که هفت دقیقه طول کشید، خفه کردند".

کرمان تصریح کرد: تیم عربستانی مسئول قتل خاشقجی حین عملیات مثله کردن جسدش، کیسه‌هایی را کف اتاق گذاشتند تا خون به بیرون درز نکند و عملیات مثله کردن به دست صلاح الطبیقی، کارشناس طبی قانونی عربستان در 15 دقیقه انجام شد و بعد جسد مثله شده را در پنج چمدان بزرگ گذاشته و به موتر وابسته به کنسولگری عربستان منتقل کردند.

رئیس بخش تحقیقات روزنامه الصباح ترکیه اظهار داشت که تیم عربستان با ابزارها و ادواتی به ترکیه آمد و روزنامه صباح بعداً تصاویر این ادوات را منتشر خواهد کرد.

قبل از این، روز سه شنبه گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفته بود که فایل صوتی قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی به قدری هولناک بود که حتی افسر اطلاعاتی عربستانی را نیز که به آن گوش داده بود، شوکه کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала