ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هر ۸ ثانیه دیابت جان یک نفر را می‌گیرد

© Depositphotos / Ginasandersهر ۸ ثانیه دیابت جان یک نفر را می‌گیرد
هر ۸ ثانیه دیابت جان یک نفر را می‌گیرد - اسپوتنیک افغانستان
آمار‌ها نشان می‌دهند هر ۸ ثانیه یک نفر در جهان جان خود را در اثر دیابت از دست می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، متخصص دیابت با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین معضلات جامعه، عدم آگاهی از دیابت است، گفت: آمار‌ها نشان می‌دهند هر ۸ ثانیه یک نفر در جهان جان خود را در اثر دیابت از دست می‌دهد.
قباد شهبازی، متخصص دیابت در ارتباط با شیوع بیماری قند خون اظهارداشت: طی سال‌های اخیر دیابت در تمام دنیا به صورت تصاعدی در حال پیشرفت است و یکی از بیشترین معضلاتی که باعث افزایش ابتلا به دیابت شده دسترسی به انواع غذاهاست و دیگری شهرنشینی و زندگی ماشینی افراد است.
وی گفت که زندگی شهری باعث چاقی و شیوع دیابت شده است و هدف از اختصاص یک روز به دیابت این است که دیابت به مردم و جهانیان شناسانده شود و از خطرات این بیماری آگاهی رسانی صورت گیرد.
وی تاکید کرد: چاقی یکی از علت‌های بروز دیابت است و در حال حاضر در کشور‌های اروپایی از چاقی به عنوان یک بیماری خطرناک نام برده می‌شود، ولی ما امیدواریم که با برگزاری این چنین برنامه‌هایی بتوانیم تابوی خجالت زدگی از چاقی را در مردم به خصوص افراد چاق بشکنیم.
وی گفت که هدف ما در دهکده دیابت این است که بتوانیم آگاهی عموم مردم را در زمینه دیابت بدون هیچ ترس و واهمه بالا ببریم و آموزش‌های لازم را در خصوص شناخت و روش‌های پیشگیری از دیابت را به به مردم ارائه دهیم.
وی بیان داشت: طی سال‌های آینده متوسط سن ابتلا به دیابت به کاهش پیدا می‌کند و ما می‌دانیم که دیابت از ۴۰ سال به بالا بیشتر است بنابراین فرض بر این است حدود ۲۰ سال آینده تعداد دیابتی‌های ایران ۲ برابر می‌شود و چیزی حدود ۹ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود. همچنین اینکه حدود ۸۰ درصد افرادی که دیابت نوع ۲ دارند چاق هستندنشانگر این است که چاقی در دیابت تاثیر گذار است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала