ناسا تولید هواپیمای مافوق صوت بی سروصدا را آغاز کرد

© NASA/Lockheed Martinناسا تولید هواپیمای مافوق صوت بی سروصدا را آغاز کرد
ناسا تولید هواپیمای مافوق صوت بی سروصدا را آغاز کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شرکت لاکهید مارتین تولید هواپیماهای خود که مجهز به تکنالوژی مافوق صوت بی‌صدا هستند را به طور رسمی آغاز نمود.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت لاکهید مارتین(Lockheed Martin) اعلام کرد ساخت هواپیمای موسوم به "QueSSTX-59" را با تکنالوژی مافوق صوت بی‌صدا آغاز کرده است.
هدف از ساخت این هواپیما که با همکاری ناسا انجام می‌شود، آزمایش تکنالوژی مافوق صوت با کمترین سروصدا برای تجارتی ساختن این هواپیماها و پروازهای تجاری به وسیله آنها است تا بتوان آنها را بدون مشکل، در مناطق پرجمعیت به پرواز درآورد.

تاکنون، تمام کارها با مدل‌سازی‌های کامپيوتری ، طراحی و آزمایشات در تونل باد انجام شده است، اما در حال حاضر پروژه به تولید یک هواپیمای واقعی رسیده است.
هنگامیکه این هواپیما به هوا برسد، ناسا قصد دارد از آن برای جمع‌آوری داده‌ها در سطح مهندسی و عموم مردم استفاده کند تا نهایتا یک خط هواپیمایی راه بیاندازد.
علاوه بر این، این اطلاعات برای تجدید نظر در قوانین زیست محیطی فعلی که در اواخر دهه 1960 تصویب شده بودند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اولین پرواز اصلی این هواپیما برای سال 2021 برنامه‌ریزی شده است.
هنگامیکه ساخت هواپیمای "QueSST X-59" تکمیل شود، این هواپیما قادر خواهد بود در ارتفاع 17 هزار متری با سرعت 1.27 ماخ(1512 کیلومتر در ساعت) پرواز کند که رکورد صوتی تنها 75 دسیبل، یعنی به اندازه بسته شدن درب موتر را در اختیار دارد.
پیتر لوسیفیدیس، مدیر پروژه لاکهید مارتین می‌گوید: شروع تولید این پروژه یک جهش بزرگ برای X-59 و آینده سفرهای تجاری مافوق صوت و آرام است.‌ طراحی بلند و باریک بدنه این هواپیما کلید دستیابی به کم‌صدا بودن آن است. با ورود به مرحله تولید، ساختار هواپیما شروع به شکل‌گیری می‌کند و ما را یک گام به مسافرت‌های مافوق صوت هوایی در سراسر جهان نزدیک ‌تر خواهد ساخت.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала