لبنان جزئیات کمک نظامی روسیه را فاش ساخت

© AFP 2022 / Stringerلبنان جزئیات کمک نظامی روسیه را فاش ساخت
لبنان جزئیات کمک نظامی روسیه را فاش ساخت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دفتر رسانه‌ای "سعد الحریری" نخست وزیر لبنان با صدور بیانیه ای، خبر روزنامه «الاخبار» مبنی بر مخالفت این کشور با کمک تسلیحاتی روسیه را تکذیب کرد و آن را نادرست خواند.

به گزارش اسپوتنیک، مشاور نخست وزیر لبنان جورج شابان وضعیت در رابطه به دریافت کمک نظامی از سوی روسیه برای لبنان را توضیح نموده گفت که این تأخیر ناشی از آنست که تصمیم گرفته شد تا کمک های مذکور به وزارت دفاع لبنان نه، بلکه به وزارت امور داخله سپرده شود.
دفتر الحریری تاکید کرد که لبنان موافقت خود را به طرف روسی اعلام کرده و قرار است تسلیحات اهدایی در اختیار پلیس لبنان (نیروی امنیت داخلی) وابسته به وزارت داخله قرار گیرد.
روزنامه الاخبار لبنان دیروز خبر داد که این کشور با فشار امریکا کمک تسلیحاتی روسیه به ارزش 5 میلیون دالر را رد کرده است.
این روزنامه نوشت که لبنان چندی پیش از روز استقلال این کشور با ارسال نامه ای رسمی به بخش نظامی این روزنامه نوشت که لبنان روز 22 نوامبر با ارسال نامه ای رسمی به بخش نظامی سفارت روسیه در بیروت، مخالفت خود را با پذیرش کمک تسلیحاتی روسیه اعلام کرده است. 

میشل عون - اسپوتنیک افغانستان
حمایت لبنان از طرح حل سیاسی بحران سوریه

به نوشته این روزنامه، این مخالفت با این بهانه صورت گرفت که تسلیحات ارسالی از روسیه با سلاح هایی که ارتش لبنان استفاده می کند از نظر فنی مطابقت ندارد.
الاخبار خاطرنشان کرد مخالفت لبنان به ظاهر با دلایل فنی صورت گرفته اما محتوای آن سیاسی بوده است.
اما دفتر نخست‌وزیر لبنان بر استقبال این کشور از کمک‌¬های نظامی روسیه در زمینه ارائه سلاح به تأکید و شایعه‌¬های موجود مبنی بر رد این کمک‌¬ها را تکذیب کرد.
کمک‌های نظامی روسیه به لبنان شامل چندین تن مهمات و تجهیزات نظامی دیگر است. خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرده بود که دلیل مخالفت ارتش لبنان با این هدیه به تناسب نداشتن مهمات اهدایی با نوع سلاحی که ارتش لبنان در اختیار دارد مربوط است و هیچ ارتباطی با مسائل سیاسی ندارد.
آمریکا بزرگترین تامین کننده تسلیحات ارتش لبنان است.
به گفته ناظران، امریکا در ارائه تسلیحات خود به لبنان همواره شرط حفظ برتری نظامی اسرائیل را به عنوان همپیمان اصلی واشنگتن را مدنظر قرار می دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала