ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برخی نامزدان ولسى جرگه کمتر از يک هزار راى گرفته اند

© Photo / ارگبرخی نامزدان ولسى جرگه کمتر از يک هزار راى گرفته اند
برخی نامزدان ولسى جرگه کمتر از يک هزار راى گرفته اند - اسپوتنیک افغانستان
به تعداد 244 نامزد ولسى جرگه در 13 ولايت کمتر از يک هزار راى گرفته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پزواک، تعداد ٢٢٤ نامزد ولسى جرگه در ١٣ ولايت کشور، در حالى از چهار تا ٩٩٩ راى گرفته اند که هرکدام اين ها حين نامزد شدن، نام هاى يک هزار تن را به عنوان حاميان شان به کميسيون ارايه کرده بودند.
به اساس قانون انتخابات؛ هر فردی که می خواهد برای عضویت ولسی جرگه نامزد شود، باید نام یک هزار تن را به عنوان حامی به کمیسیون ارایه کند.
انتخابات ولسی جرگه در ۲۸ و ٢٩ میزان، در ۳۲ ولایت و در پنجم عقرب در کندهار برگزار شده است.
به اساس تقویم انتخابات ولسی جرگه، قرار بود نتایج ابتدايى انتخابات ولسی جرگه، در ۱۹ عقرب همگانی شود؛ اما تا حال نتايج ولایت هاى (پنجشیر، پروان، لغمان، خوست، نیمروز، فراه، تخار، دایکندی، بامیان، زابل، ارزگان، کاپیسا و جوزجان) را در چند مرحله اعلام نموده است.
اين نتايج نشان مى دهد که از ميان نامزدان اين ولايت ها، ٢٢٢ تن کمتر از یک هزار رای به دست آورده اند.
به اساس فهرست نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه که در صفحۀ انترنتى کمیسیون مستقل انتخابات به نشر رسیده است؛ شش تن در ولایت پنجشیر، ۱۱ تن در پروان، ۱۵تن در لغمان، ۲۵ تن در خوست، دو تن در نیمروز، ۳۰ تن در فراه، ۳۰ تن در تخار، ۱۷ تن در دایکندی، ۱۰ تن در بامیان، ۱۹ تن در زابل، ۲۱ تن در ارزگان، ۲۳ تن در کاپیسا و ۱۵ تن در جوزجان، کمتر از يک هزار راى گرفته اند.
در پنجشير از جمله ١٢ نامزد، شش تن کمتر از يک هزار راى گرفته و کمترين راى ٨٦ مى باشد؛ در پروان از جمع ٢٧ نامزد، ١١ تن کمتر از يک هزار راى دارند و کمترين راى ١١١ مى باشد؛ در لغمان از ميان ٣١ نامزد، پانزده تن کمتر از يک هزار راى دارند و کمترين راى ٣٤ مى باشد.
همچنان در خوست؛ از جمع ٥٥ نامزد، ٢٥ تن کمتر از يک هزارى کسب کرده و کمترين راى چهار مى باشد؛ در نيمروز از جمله ٩ نامزد، دو تن کمتر از يک هزار راى دارند و کمترين راى ٨٠ بوده است؛ در فراه از ميان ٤١ نامزد، سى تن کمتر از يک هزار راى از آن خود کرده و کمترين راى ٩ مى باشد.
به همين ترتيب؛ در تخار از جمع ٧١ نامزد، ٣٠ تن کمتر از يک هزار راى دارند و کمترين راى ١٤٥ بوده؛ در دايکندى از ميان ٤٠ نامزد، ١٧ تن کمتر از يک هزار راى داشته و کمترين راى ٤٨ مى باشد؛ در باميان از ميان ٣٥ نامزد، ده تن کمتر از يک هزار راى دارند و کمترين راى ٥٦ مى باشد.
و در زابل از ٢٣ نامزد، ١٩ تن يک هزار راى را تکميل نکرده و کمترين راى ٦٥ مى باشد؛ در ارزگان از ٢٥ نامزد، ٢١ تن يک هزار راى تکميل نکرده و کمترين راى ١٠٥ بوده است؛ در کاپيسا از جمله ٣٢ نامزد، ٢٣ تن کمتر از يک هزار راى دارند و کمترين راى ١٤ مى باشد؛ و در جوزجان از ميان ٢٥ نامزد، پانزده تن کمتر از يک هزار راى کسب نموده و کمترين راى ٢٩ مى باشد.
قابل ذکر است که در ميان نامزدان ولايت هاى يادشده، بلندترين راى (١٩٧٦٨) راى بوده که در جوزجان، يک نامزد به دست آورده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала