سازمان ملل کشته شدن ۲۳ غیرنظامی در حمله‌ی هوایی امریکایی ها را تایید کرد

سازمان ملل کشته شدن ۲۳ غیرنظامی در حمله‌ی هوایی امریکایی ها را تایید کرد
سازمان ملل کشته شدن ۲۳ غیرنظامی در حمله‌ی هوایی امریکایی ها را تایید کرد - اسپوتنیک افغانستان
دفتر هیأت معاونت سازمان ملل(یوناما) گفته که یافته های ابتدایی آنها نشان می دهد ۲۳ غیر نظامی در نتیجه عملیات هوایی نیروهای امریکایی در روز چهارشنبه(هفتم قوس) در جنوب افغانستان کشته شده اند.

هلمند - اسپوتنیک افغانستان
کشته شدن 30 عضو یک خانواده در حمله هوایی به هلمند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، یوناما یا دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان تأیید کرده است، که در حمله‌ی هوایی روز چهارشنبه (هفتم قوس) در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند ۲۳ غیرنظامی کشته و سه کودک زخمی شده‌اند.

منابع محلی در ولایت هلمند نیز تأیید کرده‌اند، که چهارشنبه شب گذشته یک حمله‌ی هوایی نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان بر یک خانه‌ی مسکونی در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند صورت گرفته که در نتیجه نزدیک به ۳۰ غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

در همین حال، در اعلامیه‌ی یوناما که شب گذشته (پنج‌شنبه، هشتم قوس) منتشر شده، آمده است، که بیشتر قربانیان این رویداد را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

در اعلامیه همچنان گفته شده است که تحقیقات در مورد گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر این‌که بیش از ده کودک و هشت زن در میان کشته شدگان این حمله اند، نیز جریان دارد.

نیروهای امریکایی نیز پذیرفته‌اند که این حمله از سوی آنان انجام شده اما در مورد تلفات غیرنظامیان تحقیق می‌کنند.

این در حالیست، که محاکم افغانستان به دلیل مصونیت قضایی امریکایی ها قادر به پیگیری و به دادگاه کشاندن آنها نیست.

یادآوری می کنیم، که تلفات غیرنظامیان در افغانستان در ۹ ماه اول سال روان میلادی در نتیجه‌ی حملات هوایی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته‌ی میلادی، افزایش یافته است.

بر اساس اعلامیه‌ی یوناما، از تاریخ اول جنوری ۲۰۱۸ میلادی تا ۳۰ سپتمبر همین سال، ۶۴۹ غیرنظامی در نتیجه‌ی حملات هوایی در افغانستان کشته شده‌اند.

بر اساس آمار ثبت شده در یوناما یا دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان در ۹ ماه نخست سال روان میلادی دو هزار و ۷۹۸ غیرنظامی در افغانستان کشته و پنج هزار و ۲۵۲ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала