دیدار رئیس‌جمهور غنی با مسوولین ورزشی پس از اتهامات فساد اخلاقی

© AP Photo / Rahmat Gulدیدار رئیس‌جمهور غنی با مسوولین ورزشی پس از اتهامات فساد اخلاقی
دیدار رئیس‌جمهور غنی با مسوولین ورزشی پس از اتهامات فساد اخلاقی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روزنامهٔ گاردین از زبان عضو پیشین تیم ملی فوتبال دختران افغانستان نوشته است که کرام الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال کشور در دفترش تخت خوابی دارد و همواره به آزار و اذیت دختران فوتبالیست می‌پرازد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان بر بررسی اتهام‌های آزار و اذیت جنسی دختران ورزش‌کار در فدراسیون فوتبال کشور تأکید کرده است.

دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری می‌گوید آقای غنی در پیوند به این موضوع، شام امروز با رئیس کمیتۀ ملی المپیک و شماری از ورزشکاران دیدار کرده است.

سارنوالی اتهام‌ های فساد اخلاقی در فدراسیون فوتبال را بررسی می‌‌کند - اسپوتنیک افغانستان
سارنوالی اتهام‌ های فساد اخلاقی در فدراسیون فوتبال را بررسی می‌‌کند

در خبرنامه‌یی که از سوی دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده است: "رئیس‌جمهور کشور با اشاره به گزارش‌های رسانه‌های بین‌المللی در رابطه به اتهامات بداخلاقی با دختران ورزشکار، گفت که این گزارش‌ها تکان‌دهنده اند و هیچ گونه اهانت به ورزشکاران قابل تحمل نیست".

رئیس‌جمهور غنی به ادارۀ لوی سارنوالی دستور داده است تا "با تمام صلاحیت قضیه را به صورت همۀ جانبه و سرتاسری مورد بررسی قرار دهد".

آقای غنی افزوده است: "سواستفاده از مقام و موقف برای ما قابل قبول نیست و ابعاد بداخلاقی در نهادهای ورزشی باید زیر کنترول بیایند".

در این نشست که محمد فرید حمیدی، لوی سارنوال کشور نیز حضور داشته است، گفته که "لوی سارنوالی کشور پلان تحقیقاتی را روی دست گرفته است و هیئتی به ریاست معاون لوی سارنوالی امروز رسماً کار تحقیق و بررسی را آغاز کرده است".

حمیدی افزوده است که گزارش نخستین نتایج این تحقیقات به زودترین فرصت با مردم شریک ساخته خواهد شد.

این در حالی است که سه روز پیش، روزنامۀ گاردین گزارشی را در بارۀ آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فتبال بانوان کشور در فدراسیون فتبال نشر کرد.

این روزنامهٔ بریتانیایی در گزارش از زبان خالده پوپل، عضو پیشین تیم ملی فوتبال دختران افغانستان گفته است که کرام الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال کشور در دفترش تخت خوابی دارد و همواره به آزار و اذیت دختران فوتبالیست می‌پرازد — اتهامی که آقای کریم آن را رد می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала