عبدالله عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری به موقع برگزار می‌شود

© Sputnik / K.Akifiعبدالله عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری به موقع برگزار می‌شود
عبدالله عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری به موقع برگزار می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس اجرایی افغانستان خبرها در مورد تاخیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به خاطر پروسه صلح را رد کرد و تاکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری به موقع برگزار می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های افغانستان، آقای عبدالله که امروز در مراسم اختتامیهٔ کمپین ۱۶ روزه محو خشونت علیه زنان، صحبت می کرد گفت: پروسه صلح برای ختم جنگ باید پیش برود؛ اما تأخیر در انتخابات ریاست جمهوری به خاطر این پروسه که نتیجه‌اش هم معلوم نیست، مطرح نمی‌باشد. رهبری حکومت وحدت ملی در این باره موضع روشن دارند.
رئیس اجرایی کشور افزود که خواست مردم افغانستان این است که نباید در پروسه انتخابات سکتگی ایجاد شود. انتخابات ریاست جمهوری به موقع برگزار می‌شود.
براساس اظهارات رئیس اجرایی، صلح با عزت خواست اکثریت مطلق مردم افغانستان است؛ ولی برنامۀ صلح و پروسه انتخابات هرکدام در جایش اهمیت دارد.
رئیس اجرایی تاکید کرد که حفظ دستاوردهای مردم افغانستان به معنای تحکیم صلح و ثبات در کشور و چشم‌پوشی از آن به معنای بی‌ثباتی دوامدار است. مردم افغانستان این دست‌آوردها را حفظ می‌کنند.
پیش از این گزارش‌هایی در باره بررسی طرح تعویق احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری و ایجاد حکومت موقت از سوی ایالات متحد امریکا برای کمک به روند صلح نشر شده بود که مخالفت شماری از احزاب سیاسی را نیز به همراه داشت.
براساس تقویم کمیسیون انتخابات، قرار است انتخابات ریاست جمهوری در 31 حمل سال آینده برگزار شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала