بازداشت یک مظنون بین‌المللی درفرودگاه کابل

© Photo / Carl Montgomeryمیدان هوایی بین المللی کابل
میدان هوایی بین المللی کابل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت امور داخله از بازداشت یک مظنونی که در فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل قرار داشت، در فرودگاه بین المللی کابل خبر می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرنامه وزارت امور داخله، این مظنون بین‌المللی، روز گذشته در فرودگاه بین المللی کابل از سوی پولیس سرحدی بازداشت شده است.

در خبرنامه آمده است:"اسامی نورالله باشنده ولایت زابل که شامل فهرست تعزیرات شورای امنیت سازمان ملل متحد ميباشد روز دوشنبه از سوی پولیس سرحدی در فرودگاه بین المللی حامد کرزی شناسايی و بازداشت گرديد."

وزارت امور داخله تاکید کرده است که در حال حاضر نام‌برده در نظارت پوليس قرار دارد.

این در حالی است که وزارت امور داخله همچنان از بازداشت عبدالجلیل حقانی معاون وزارت مالیه حکومت طالبان که شامل فهرست‌های تحریم سازمان ملل متحد بود، هنگام فرار از افغانستان به پاکستان، خبر داده است.

وزارت امور داخله گفته است که این عضو برجسته گروه طالبان نیز روز گذشته در مرز اسپین بولدک ولایت قندهار، هنگامی که عازم پاکستان بود، بازداشت شد.

وزارت امور داخله گفته:"موظفین انترپول وزارت امور داخله، اسامی عبدالجلیل حقانی معاون وزارت مالیه حکومت طالبان را که شامل لیست تعزیرات سازمان ملل متحد و اعلامیه جلب بین المللی سازمان انترپول نیز می‌باشد؛ امروز بازداشت کرد."

منبع افزوده:"نامبرده می‌خواست با جعل هویت و پاسپورت جعلی به اسم ولی محمد فرزند گل محمد از طریق مرز سپین بولدک ولایت کندهار عازم کشور پاکستان گردد، از سوی موظفین انترپول وزارت امورداخله شناسایی و بازداشت گردید."

گروه طالبان تاهنوز گزارش‌ها درباره بازداشت عبدالجلیل حقانی را تایید و یا رد نکرده‌اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала