جنرال امریکایی: شکست ناگهانی طالبان امکان پذیر نیست

© Photo / David B. Gleasonامریکایی: شکست ناگهانی طالبان امکان پذیر نیست
امریکایی: شکست ناگهانی طالبان امکان پذیر نیست - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فرمانده سابق نظامیان امریکایی در افغانستان گفت، به دلیل استقرار دولتی ضعیف در کابل امکان شکست ناگهانی طالبان وجود ندارد و واشنگتن باید برای ایجاد ثبات در این کشور علاوه بر صبر برنامه‌ای بلند مدت داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال«استنلی مک‌کریستال» جنرال 4 ستاره و بازنشسته امریکایی که پیش از این فرماندهی نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان را بر عهده داشت در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: برای برقراری ثبات در افغانستان، امریکا باید رویکردی صبورانه‌ اتخاذ کند.
مک‌کریستال به «هیل تی وی» گفت: ما از افغانستان با ثبات سود خواهیم برد، اما راه‌های دستیابی به این مهم دشوارند. پاسخی هوشمندانه و ساده در این باره وجود ندارد. شما به دلیل دولت ضعیف نمی‌توانید بروید و ناگهان طالبان را شکست دهید.
در حالی که جنگ افغانستان وارد هجدهمین سال شده است این جنرال بازنشسته تاکید کرد: راه‌حل افغانستان توسعه بلندمدت این کشور است، بهبود بلند مدت دموکراسی و ترمیم فرهنگ. این چیزی نیست که ما بتوانیم با پول و نیرو در مدتی کم به آن دست یابیم
وی تصریح کرد: فکر می‌کنم باید رویکرد خیلی صبورانه‌ای داشته باشیم، پول زیاد و نظامیان زیادی را در آنجا هزینه نکنیم؛ صبور بوده و برای خسته شدن نیز آماده باشیم. این تا حدودی شبیه بزرگ کردن یک کودک است چون آن‌ها باید تمام جامعه را ترمیم کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала