ابراهیمی: حکومت طرح صلح احزاب سیاسی را در نظر بگیرد

© Photo / ارگابراهیمی: حکومت طرح صلح احزاب سیاسی را در نظر بگیرد
ابراهیمی: حکومت طرح صلح احزاب سیاسی را در نظر بگیرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس مجلس نمایندگان گفته است که حکومت افغانستان باید طرح صلح احزاب سیاسی را در نظر بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، عبدالرووف ابراهیمی،‌ رئیس مجلس نمایندگان در نشست عمومی این مجلس گفته است که حکومت افغانستان باید طرح صلح احزاب سیاسی را در نظر بگیرد.
ابراهیمی گفت: "حکومت طرح‌های احزاب را برای صلح جدا در نظر بگیرد و احزاب سیاسی هم باید برای تأمین صلح در کشور و ایجاد همکاری بیشتر از خود انعطاف نشان دهند تا جایگاه دولت به عنوان اداره‌ی مسوول در راستای صلح آسیب نبیند".

عبدالرؤوف ابراهیمی: حکومت و کمیسیون انتخابات درباره زنی طبق قانون کار کنند - اسپوتنیک افغانستان
عبدالرؤوف ابراهیمی: حکومت و کمیسیون انتخابات درباره غزنی طبق قانون کار کنند

آقای ابراهیمی همچنان افزود که اراده‌ی ملی و بین‌المللی برای تأمین صلح در افغانستان برای پایان دادن به جنگ در این کشور ایجاد شده است.
رئیس مجلس نمایندگان تأکید کرد که گفت‌وگوهای صلح باید با تدوین استراتیژی مشخص که از آرا و افکار مردم افغانستان، احزاب سیاسی،‌ جامعه‌ مدنی و فعالان حقوق زن تشکیل می‌شود، به پیش برده شود تا مخالفان مسلح دولت نیز به آن اعتماد کند.
در همین حال، شماری از نمایندگان ضمن حمایت از نشست صلح امارات گفتند که احزاب سیاسی نباید شورای صلح موازی با شورای عالی صلح ایجاد کنند.
لالی حمیدزی، نماینده قندهار در مجلس گفت: "سیاسیون و احزاب سیاسی اگر از صلح با طالبان ترس ندارند نباید دو پای را در یک موزه کرده و شورای صلح موازی با شورای عالی صلح دولت ایجاد کنند".
عبدالستار خواصی، دیگر نماینده‌ی مجلس نیز گفت که احزاب سیاسی نباید غریضه‌های شخصی خود را در روند صلح اعمال کنند.
این در حالی است که همزمان با تشکیل «بورد عالی مشورتی روند صلح» کمیته‌ی سیاسی احزاب سیاسی با انتقاد شدید از ترکیب این بورد گفته است که سهم احزاب سیاسی در آن در نظر گرفته نشده و به همین دلیل احزاب سیاسی یک هیأت جداگانه‌‎ی گفت‌وگوکننده با طالبان را مشخص کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала