آمادگی امریکا برای فروش سیستم راکتی پاتریوت به ترکیه

© Sputnik / Igor Zarembo /  مراجعه به بانک تصاویر آمادگی امریکا برای فروش سیستم راکتی پاتریوت به ترکیه
آمادگی امریکا برای فروش سیستم راکتی پاتریوت به ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت امور خارجه این امریکا از احتمال عقد قرارداد فروش سیستم دفاع هوایی و راکتی "پاتریوت" به ترکیه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که واشنگتن موضوع فروش سیستم دفاع راکتی پاتریوت را به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون دالر به ترکیه مطرح کرده است.
این مطلب را آژانس همکاری در زمینه های دفاعی و امنیتی پنتاگون خبر داد. 

ترکیه بیش از 100 اف-35 از امریکا میخرید - اسپوتنیک افغانستان
ترکیه بیش از 100 اف-35 از امریکا خریداری نموده است

در بیانیه وزارت امور خارجه ایالات متحده  گفته شده که، دولت امریکا تصمیم خود را مبنی بر فروش سیستم راکتی پاتریوت به ترکیه با هدف بهبود توانمندی های دفاع راکتی این کشور به اطلاع کنگره رسانده است.
در بیانیه وزارت امور خارجه امریکا در این باره آمده است این توافقنامه با بهبود امنیت یکی از متحدان کلیدی ناتو که در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد، در راستای تامین اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی امریکا به شمار می رود. وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد فروش این سیستم های راکتی تعامل عملیاتی ترکیه را با امریکا و ناتو نقویت خواهد کرد.
این در حالی است که ترکیه سال گذشته قرارداد خرید دو و نیم میلیارد دالری سیستم های دفاعی S-400 از روسیه را امضا کرد که با واکنش منفی امریکا و کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، مواجه شد.
واشنگتن و انقره متحدانی قدیمی به حساب می‌آیند اما در سال‌های اخیر تنش بین آنها به دلایل مختلفی افزایش یافته است؛ از جمله مقابله نظامی ترکیه با برخی گروه‌های کرد مخالف اسد در سوریه که از حمایت آمریکا برخوردار هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала