میلر در مورد صلح افغانستان با فرمانده ارتش پاکستان صحبت کرد

© Wikipedia / Tech. Sgt. Sharida Jackson, U.S. Air Forceمیلر در مورد صلح افغانستان با فرمانده ارتش پاکستان صحبت کرد
میلر در مورد صلح افغانستان با فرمانده ارتش پاکستان صحبت کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در دیدار با رئیس ستاد ارتش پاکستان خواستار همکاری اسلام‌آباد در روند صلح افغانستان شده است.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان به پاکستان سفر کرده است تا با مقامات این کشور درباره افغانستان گفت‌وگو کند.
وی در دیدار با «قمر جاوید باجوه» رئیس ستاد ارتش پاکستان خواستار همکاری اسلام‌آباد در روند صلح افغانستان شده و به لزوم پایان مسالمت آمیز جنگ در این کشور تاکید کرده است. 

رئیس ستاد ارتش پاکستان نیز تعهد سپرده است که پاکستان در راستای برقراری صلح و ثبات در افغانستان با امریکا همکاری خواهد کرد زیرا برقراری صلح در افغانستان برای پاکستان نیز مهم است.
اگر چه جزئیات چندانی از محتویات این گفت‌وگو رسانه‌ای نشده است اما ظاهرا امریکا تلاش می‌کند به کمک پاکستان گروه طالبان را به مذاکره با دولت افغانستان متقاعد کند.
پیش ازاین،جنرال اسکات میلر، فرمانده ماموریت پشتیبانی قاطع در سفر به ننگرهار و دیدار با والی و مقام‌های نظامی در این ولایت گفت که تاکنون دستور کاهش نیروهای امریکایی را دریافت نکرده است.
هفته گذشته، وال استریت ژورنال نوشت که مقام های امریکایی می‌گویند، که دولت این کشور در نظر دارد تا کاهش قابل توجهی در نیروهای نظامی اش در افغانستان بیاورد. این مقام های می‌گویند، که این کاهش ممکن است در جریان چند هفته آینده انجام شود.
در همین حال سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد، که ممکن است نیروهای امریکایی در افغانستان در حدود نصف نیروهای کنونی یعنی هفت هزار نفر کاهش بیابد.
بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی حالا امر بیرون شدن را گرفته اند و بیرون شدن هفت هزار سرباز ممکن است چند ماه طول بکشد.
در حال حاضر بیش از 14 هزار نیروی امریکایی در افغانستان وجود دارد و در زمان باراک اوباما کمتر از ده هزار نفر نیروی امریکایی در افغانستان حضور داشتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала