ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کاهش جمعیت چین در طول 70 سال اخیر

© AFP 2021 / Fred Dufourکاهش جمعیت چین در طول 70 سال اخیر
کاهش جمعیت چین در طول 70 سال اخیر - اسپوتنیک افغانستان
اقتصاددان چینی از کاهش 1.27 میلیون میزان زاد و ولد چین در سال 2018 خبر می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Agence France-Presse، "سوجین" اقتصاددان دانشگاه پکن و "یی‌فوشیان" محقق دانشگاه ویسکانسین-مدیسون امریکا، پس از مطالعه آمار کمیته دولتی در امور صحی و برنامه ریزی برای نوزادان چین به این نتیجه رسیدند که در سال 2018 میلادی میزان زاد و ولد چین به 1.27 میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.
دانشمندان تخمین زدند که تعداد کودکان متولد شده در چین در مقایسه با سال 2017 با 2.5 میلیون کاهش یافته است. انتظار می‌رفت که این رقم به 790 هزار نفر برسد.
در چین کاهش زاد و ولد برای اولین بار بعد از 70 سال تکرار و ثبت شده است. به گفته "یی‌فوشیان" این روند ممکن است غیرقابل برگشت باشد. به گفته وی، کاهش تعداد زنان در سنین باروری و عدم تمایل به داشتن فرزند به دلیل افزایش هزینه تحصیل، مسکن و مراقبت‌های صحی ارتباط دارد.
اطلاعات رسمی در مورد کاهش جمعیت در چین تا هنوز منتشر نشده است. اداره آمار ملی چین، قصد دارد تا پایان ماه جنوری آمار دقیق را منتشر کند. بر اساس آمار این اداره، درسال 2017 میلادی در چین، 1.39 میلیار نفر زندکی می‌کردند.
در سال 1979، مقامات چینی کمپین مبارزه با زایمان را راه اندازی کردند "یک خانوداه — یک کودک" اما این کشور در سال 2016 این محدودیت را لغو کرد که در آن سال شاهد افزایش میزان زاد و ولد 16.55 میلیونی در سال 2015 به 17.86 میلیون بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала