مستقر شدن نیروهای ویژۀ پولیس برای خلع سلاح افراد غیردولتی در شهر

© moiمستقر شدن نیروهای ویژۀ پولیس برای خلع سلاح افراد غیردولتی در شهر
مستقر شدن نیروهای ویژۀ پولیس برای خلع سلاح افراد غیردولتی در شهر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت داخله افغانستان نیروهای ویژۀ پولیس را به منظور حمایت از پولیس کابل و خلع سلاح افراد غیردولتی در چندین گوشۀ شهر مستقر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در پی هشدار وزارت امور داخله افغانستان از استفادۀ جنگ‌افزارهای «نیمه ثقیل» از سوی افراد غیر دولتی، نیروهای ویژۀ پولیس در کابل در حالت احضارات درآمده‌اند.
وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای ویژۀ پولیس، به منظور حمایت از پولیس کابل در چندین گوشۀ شهر مستقر شده‌اند تا افراد مجهز با این جنگ‌افزارها را خلع سلاح کنند.
در اعلامیۀ این وزارت آمده است: "کسانی‌که…. خلاف هشدار قبلی ما محافظین خویش را با سلاح‌های شان بشکل وحشت‌ناک آن در بادی‌های موترهای خویش انتقال می‌دهند. قطعات خاص پولیس در حمایت از پولیس کابل در حالت احضارات در چندین گوشۀ شهر مستقر شده‌اند تا در صورت عدم اطاعت از دستور پولیس و سرپیچی از آن به کمک پولیس محل شتافته و افراد متذکره را خلع سلاح و با آن‌ها برخورد جدی نمایند".

وزارت داخله حمل سلاح به محافظان افراد غیردولتی را ممنوع کرد - اسپوتنیک افغانستان
وزارت داخله حمل سلاح به محافظان افراد غیردولتی را ممنوع کرد

این وزارت، پیشتر هشدار داده بود که هیچ فرد غیردولتی اجازه ندارد تا برای محافظت و بدرقه، از جنگ‌افزارهای نیمه ثقیل استفاده کند: "افراد و شخصیت‌های خارج از ارگان‌های دفاعی و امنیتی اجازۀ استفاده برای محافظت و بدرقه از اسلحه نیمه ثقیل یعنی راکت، پیکا و دهشکه را نه بالای موتر و نه هم در منازل خویش دارند".
این وزات هم‌چنان گفته است: "با جدیت و وضاحت ابلاغ می‌گردد که اشخاص غیردولتی خارج از قوای مسلح یعنی (وزارت دفاع ملی، وزارت امورداخله و ریاست عمومی امنیت ملی) حق ندارند محافظین خویش را در بادی موترهای پیکپ، دادسن، رنجر و یا هم نوع آن انتقال دهند".
همزمان با این، وزارت امور داخله می‌گوید که شماری از افراد شامل فهرست 222 نفری‌که زیر پیگرد استند، خودشان را به پولیس تسلیم داده‌اند. این وزارت روز یک‌شنبۀ هفتۀ پیش، این فهرست را نشر کرد و از مردم خواست که برای بازداشت این افراد که متهم به غضب زمین، دزدی، قتل و دیگر جرم‌ها استند، پولیس را کمک کنند.
اکنون، این وزارت می‌گوید که اکثر آن ها به پولیس مراجعه نموده‌اند و در حال تصفیه حساب‌های شان با بخش‌های ضد جرایم وزارت امورداخله می‌باشند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала