دو خواست اصلی امریکا در نشست با طالبان افشا شد

© Photo / EKدو خواست اصلی امریکا در نشست با طالبان افشا شد
دو خواست اصلی امریکا در نشست با طالبان افشا شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نشریه پاکستانی به نقل از مقامات ارشد و آگاه از گفت‌وگوهای صلح افغانستان نوشت که واشنگتن در مذاکرات با طالبان خواستار حفظ پایگاه‌های دائمی در افغانستان شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه پاکستانی the express tribune یک مقام ارشد از روند گفت‌وگوهای صلح افغانستان اظهار داشت که خواسته‌های اصلی امریکا در دیدارهای نمایندگان این کشور با طالبان حفظ پایگاه‌های نظامی در افغانستان و ارائه تضمین در این باره بوده که خاک افغانستان برای حملات علیه غرب و دیگر کشورها مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.
به گزارش «اکسپرس تریبون»، امریکا و متحدان غربی-عربی‌اش نیز در مقابل پس از توافق صلح کمک‌های مالی قابل ملاحظه‌ای برای بازسازی افغانستان اختصاص خواهند داد.
این در حالی است که طالبان همواره خواستار خروج همه نیروهای امریکا از افغانستان است.
این مقام که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد: واشنگتن خواستار حفظ «پایگاه‌های دائمی» این کشور در افغانستان است.
امریکا همچنین مدعی شده که این پایگاه‌ها نقشی در امنیت افغانستان نخواهد داشت و هدف از ادامه این حضور برای «ثبات منطقه‌ای» است.
اکسپرس تریبون افزود، حضور دائمی پایگاه‌های نظامی امریکا مخالفت روسیه، ایران و حتی چین را در پی خواهد داشت و کشورهای نام برده بیم آن دارند که واشنگتن ممکن است از خاک افغانستان علیه پیشبرد اهداف استراتژیک خود در منطقه استفاده کند.
تاکنون مقامات امریکایی و یا طالبان نسبت به گزارش‌ها درباره درخواست کاخ سفید برای حفظ دائمی پایگاه‌های نظامی در افغانستان واکنشی نشان نداده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала