انتقاد داکترعبدالله از کمیسیون مستقل انتخابات

© Sputnikانتقاد داکترعبدالله از کمیسیون مستقل انتخابات
انتقاد داکترعبدالله از کمیسیون مستقل انتخابات - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
داکترعبدالله، رئیس اجراییه افغانستان می‌گوید که امیدوار است نتایج انتخابات پارلمانی کابل به زدوی اعلام شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور با انتقاد از کمیسیون مستقل انتخابات گفت که انتخابات پارلمانی نیز با مشکلات رو‌به‌رو شد اما او افزود که امیدوار است نتایج انتخابات پارلمانی به زودی اعلام شود.
آقای عبدالله نشست شورای وزیران گفت:«امروز متاسفانه نتایج انتخابات پارلمانی را نداریم، متاسفانه که انتخابات پارلمانی هم با مشکلاتی مواجه شده است که دلالیل‌اش هم معلوم است.»
او در ادامه گفت: «بازهم امیدواری ما این است که انشالله پارلمان جدید افغانستان در راستای تحکیم حاکمیت قانون و ثبات سیاسی در کشور یک قدمی به جلو باشد.»
آقای عبدالله یکبار دیگر گزارش‌ها در باره تاخیر انتخابات ریاست جمهوری از بهر گفتگوهای صلح را رد کرد.
او گفت: «مسایل عمومی کشور گاهی تاخیر در انتخابات را به مسایل صلح و مذاکره ارتباط می‌دهند، واقعیت مسئله همین است که دلالیل تخنیکی سبب تاخیر انتخابات ریاست جمهوری شده است.»
این در حالی است که روز گذشته سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور از کار کمیسیون مستقل انتخابات انتقاد کرد و گفت که کمیسیون‌های انتخاباتی در حق شهروندان کشور جفا کرده‌اند.
آقای دانش می‌افزاید که اتهام‌های تقلب، تخطی و فساد در کمیسیون‌های انتخاباتی، جایگاه مردم و حکومت افغانستان را در سطح جهان زیر پرسش برده است.
آقای دانش در حالی از کمیسیون‌های انتخاباتی انتقاد می‌کند که کمیسیون انتخابات پس از تقریبأ سه ماه، نتوانسته حتا نتایج نخستین انتخابات مجلس تمامی ولایت‌های کشور را اعلام کند.
بربنیاد جدول زمانبندی انتخابات مجلس نماینده‌گان، کمیسیون مستقل انتخابات دوماه پیش نتایج نخستین و سه هفته پیش نتایج نهایی را باید اعلام می‌کرد، اما تاکنون نتایج نخستین به گونۀ کامل اعلام نشده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала