مقایسه توان نظامی ایران و اسرائیل

© AFP 2022 / Jack GUEZمقایسه توان نظامی ایران و اسرائیل
مقایسه توان نظامی ایران و اسرائیل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
روزنامه اسرئیلی جروزالم پست روز دوشنبه در گزارشی قدرت نظامی ایران و اسرائیل را با هم مقایسه نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از جروزالم پست ، روزنامه با اشاره به آمارهای ارائه شده توسط وب‌سایت گلوبال فایرپاور (GPF) اعلام کرد، قدرت نظامی اسرائیل در مقایسه با دشمن اصلی خود یعنی ایران در رتبه‌بندی جهانی بشدت عقب افتاده است.
طبق اعلام این وب‌سایت، اسرائیل برای سومین سال پیاپی در این رتبه‌بندی نزول کرده است و نسبت به سال 2015 که رتبه یازدهم جهانی را داشت، پنج پله سقوط کرده است.
این در حالی است که ایران موفق شده تا از رتبه بیستم در سال 2017 به رتبه 13 جهانی در سال 2018 ارتقا یابد. این رتبه‌بندی با در نظر گرفتن توانایی‌های متعارف نظامی کشورها و همچنین منظور کردن قدرت در معیارهای 55 گانه‌ای از قبیل بُرد سلاح‌ها، تعداد نیروهای در دسترس، توانایی‌های صنایع نظامی داخلی، منابع طبیعی، وسعت جغرافیایی و قدرت اقتصادی تدوین شده است.
در حالیکه دو سنگین وزن شرق نزدیک به جنگ نزدیکتر شده میروند، در جهان جروبحث ها در این باره فروکش نمی کنند که کدام یک از آنها برتری دارد. اسرائیل بر یکی از موثرترین ارتش ها در جهان که توسط زرادخانه هستوی حمایت میشود، مباهات کرده میتواند، اما ایران بر ده برابر جمیعت بیشتر و تعداد روزافزون شیوه های ضربه جوابیه افتخار میکند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала