چرا شماری از افراد با وجود "پرخوری" زیاد چاق نمی شوند؟

© viperagpچرا شماری از افراد با وجود "پرخوری" زیاد چاق نمی شوند؟
چرا شماری از افراد با وجود پرخوری زیاد چاق نمی شوند؟ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان در طی یک مطالعه معلوم نمودند که چرا با وجود مصرف غذای چرب، بعضی افراد اصلا چاق نمی شوند؟

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از پارتل Life.ru دانشمندان در طی یک مطالعه معلوم نمودند که رژیم غذایی قادر به دست آوردن چنین نتیجه مطلوب نیست. همه چیز در مورد ویژگی های DNA هر فرد مربوط است.
دانشمندان دانشگاه کمبریج اطلاعات 14 هزار نفر را مطالعه کردند و معلوم نمودند که "افراد لاغر" در مقایسه با افراد "چاق" نه تنها اراده قوی دارند، بلکه به طور ژنتیکی استعداد چاقی را ندارند.
محققان از کل نمونه های علمی، تنها 1600 نفر را با داشتن شاخص توده بدنی پایین، اما صحت کامل و نمونه ارزیابی کردند. در عین حال، 40 درصد افراد کم وزن می گویند که می توانند همه چیز را بخورند و چاق نشوند.
دانشمندان ژنیتیک در مرحله دوم این مطالعه، یک ماده بیولوژیکی را از افراد لاغر جمع آوری کردند که در جریان بررسی آن معلوم شد که تقریبا اکثریت افراد این گروه دارای یک ژن "لاغری" هستند که سرعت متابولیسم را افزایش می دهد.
دانشمندان ژنتیک خاطر نشان می سازند که توالی ژن هایی که پروسه متابولیسم را سرعت می بخشند، در آینده بسیار نزدیک، به طور کامل حل مشکل چاقی را فراهم خواهد کرد. براساس مکانیسم های موجود، دانشمندان قصد دارند داروی را برای درمان چاقی ایجاد کنند ، اما دارو های جدید برای کاهش سریع وزن، همانند سوزاننده های سنتی چربی های بدن کار نخواهد کرد.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала