استقبال کرزی از پیشرفت در مذاکرات صلح

© Sputnik / Alexei Druzhinin / ورود به گالری تصاویراستقبال کرزی از پیشرفت در مذاکرات صلح
استقبال کرزی از پیشرفت در مذاکرات صلح - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهور پیشین کشور از پیشرفت‌ها در گفت‌وگوها میان طالبان و زلمی خلیل‌زاد استقبال می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، حامد کرزی رئيس‌جمهور پیشین افغانستان از پیشرفت در مذاکرات صلح میان طالبان و نمایندهٔ خاص ایالات متحده امریکا آقای زلمی خلیلزاد استقبال کرده استقرار صلح و امنیت در کشور را در صدر اجندای ملت افغانستان دانسته و تأکید کرد که مذاکرات صلح باید با استقرار آتش بس و پایان دادن به خونریزی در افغانستان همزمان باشد.
رئیس‌جمهور پیشین همچنان افزود: تأمین صلح پایدار در افغانستان زمانی تحقق خواهد یافت که محصول مذاکرات و توافق میان خود افغان ها بوده و نتیجهٔ گفتگوهای صلح یک افغانستان متحد، دارای وحدت ملی، با حاکمیت عام و تام، استقلال کامل و رو به پیشرفت و ترقی باشد.

حامد کرزی - اسپوتنیک افغانستان
کرزی: مسؤولیت روند صلح باید از مردم افغانستان باشد

این در حالی است که زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجهٔ امریکا برای صلح افغانستان نیز پس از شش روز گفت‌وگو با طالبان در دوحه می‌گوید که پیشرفت‌هایی در روند صلح افغانستان صورت گرفته‌اند.
او در تویتتر خود نوشته که گفت‌وگوها در این شش روز به مراتب موثرتر از گفت‌وگوهای پیشین بوده و پیشرفت‌‎های چشم‌‌گیر در موارد مهم صورت گرفته‌اند.
آقای خلیلزاد می‌گوید که تاکنون هیچ توافقی با طالبان صورت نگرفته است و گفت‌وگوها پس از یک وقفۀ کوتاه دوباره از سرگرفته خواهند شد: "مواردی برای گفت‌وگو باقی مانده‌اند. تا زمانی‌که روی تمامی موارد توافق صورت نگیرد، هیچ توافقی انجام نمی‌شود. این توافقات باید گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و آتش‌بس همه‌جانبه را دربر داشته باشند".
پیش از این، منابع گفته بودند که نمایندگان امریکا با طالبان در این گفت‌وگوها دربارۀ تعیین زمان‌بندی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان گفت وگو کرده‌اند و زلمی‌ خلیلزاد از طالبان خواسته تا با حکومت افغانستان نیز گفت وگو کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала