ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طریقه جدید آموزش زبان خارجی در جریان خواب

دانشمندان دانشگاه برن در سوئیس، ثابت کرده اند که در جریان خواب می توان اطلاعات جدید را یاد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت طبی نیوز تودی، دانشمندان دانشگاه برن در سوئیس ثابت کرده اند که در حین خواب، مغز قابلیت یادگیری چیزهای جدید را دارد.

در طول مطالعه، شاخص های فعالیت مغز 41 نفر با استفاده از الکتروانسفالوگرام ثبت شد. در جریان خواب، داوطلبان از طریق هدفون ها به اطلاعات چند زبانه ای از کلمات، متشکل از یک کلمه آشنا به زبان مادری و کلمات ابداعی گوش می دادند. سپس شرکت کنندگان آزمایشی را گذراندند. آنها کلمات ابداعی که در خواب شنیده بودند را بار دیگر شنیدند و از انها خواسته شد که جواب بدهند که ایا این اشیاء در جعبه کفش جا می شوند یا نه.
دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عباراتی ابداعی که چندین بار در مرحله خواب عمیق، تکرار شده بود، به مراتب بهتر در ذهن مخاطب در هنگام خواب جای گرفته بود.
دکتور مارک زوست، محقق این ازمایش می گوید که که کلمات جدید همزمان با فعالیت در هیپوکامپ — منطقه مغزی مربوط به تقویت حافظه، یعنی انتقال حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت — در خواب در ذهن مخاطب باقی می ماند.
به نظر می رسد که این بخش از مغز بدون توجه به حالت آگاهی فرد، به طور ناخودآگاه در طول خواب عمیق و در طول بیداری، به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала