دانشگاه کابل در جمع بیست دانشگاه برتر جهان

© کریمدانشگاه کابل در جمع بیست دانشگاه برتر جهان
دانشگاه کابل در جمع بیست دانشگاه برتر جهان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشگاه کابل در دور نخست رقابت های «بنیاد هولت پرایز» در میان 1500 دانشگاه جهان در گروه 20 بهترین دانشگاه جهان قرار گرفت.
هشتادوششمین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه کابل - اسپوتنیک افغانستان
هشتادوششمین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه کابل

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، «بنیادهولت پرایز» همه ساله چالش های داغ جهانی را در بین دانشجویان به رقابت گذاشته با استفاده از ایده ها و مفکوره های خلاق دانشجویان راه های حل مناسب را برای آن پیدا مینماید.
چالش 2019 هولت پرایز در 15 سپتمبر 2018 توسط بیل کلینتون اعلان گردید و عنوان عمومی این چالش تمرکز بالای اشتغال زایی و ایجاد زمینه کاری برای 10 هزار جوان در یک دهه میباشد.
گلاب الدین تاتار؛ یکتن از داشجویان دانشکده انجنیری و مسئول هولت پرایز دانشگاه کابل و نماینده این دانشگاه در چهار دور رقابت ها گفت: بنیاد هولت پرایز باهمکاری سازمان ملل و بنیاد بیل کلینتون همه ساله بزرگترین برنامه رقابتی را در بین دانشجویان دنیا به خاطر حل چالش هایی اجتماعی راه اندازی می نماید، که برای نخستین بار دانشگاه کابل نیز شامل این رقابت ها گردیده و دانشجویان این دانشگاه می توانند طرح ها و ایده های شان را با دانشجویان دنیا در رقابت بگذارند.
وی گفت: به خاطر پیشبرد این برنامه از مدت شش ماه بدینسو دانشجویان دانشگاه کابل را درسهم گیری این رقابت تشویق نموده و در 22 دانشکده دانشگاه کابل بصورت حضوری در صنف های درسی، از طریق صفحات مجازی و تدویر ورکشاپ های عموی برای دانشجویان آگاهی دهی نموده است.
گلاب الدین تاتار افزود: 25 تیم از دانشگاه کابل با طرح های کاملا جدید اشتغال زایی شامل رقابت ابتدای این برنامه گردید.
تیم های متذکره در طول شش ماه امسال توسط مربی ها از جمله استادان دانشگاه کابل، سازمان های دولتی وشخصی رهنمایی گردیدند، که در نتیجه در 9 جنوری 2019 با حضورداشت پوهنمل دکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر صاحب تحصیلات عالی، رئیس دانشگاه کابل، معین امور جوانان وروسای دانشکده های دانشگاه کابل، سه تیم در مقام های اول، دوم و سوم به عنوان تیم های برتر انتخاب گردیده وقرار است در ماه اپریل 2019 تیم نخست آن(از دانشکده انجنیری) راهی شهر عمان کشور اردن شده وبا تیم های مختلف دنیا رقابت نمایند.
گلاب الدین تاتار گفت:- "نکات عمده که باعث شد تا دانشگاه کابل از جمله 20 بهترین برگزار کننده های رقابت هولت پرایز تعیین گردد، تعقیب نمودن اهداف کلی برنامه شامل گزارش دهی هفته وار و ماه وار به شکل مستند، تعیین مربی ها از شخصیت های برجسته دولتی شخصی واستادان دانشگاه کابل، انتخاب داوران برجسته از ارگانهای مختلف، حمایت قوی وزارت تحصیلات عالی و دانشگاه کابل بود".
یادآوری می کنیم، که رقابت هولت پرایز شامل چهار مرحله است که مرحله اول آن در دانشگاه مربوطه, مرحله دوم آن در ماه اپریل 2019 در25 شهر معتبر دنیا (دوبی، شانگهای، لندن، سانفرانسیسکو، قاهره…)، مرحله سوم آن در ماه جولای 2019 در شهرلندن ومرحله چهارم که همانا مرحله نهایی میباشد در ماه سپتمبر در مقرسازمان ملل متحد در نیویارک امریکا برگزار می شود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала