سرپرست وزارت دفاع: حمله بر قول‌اردوی ۲۱۵ در پاکستانی طراحی شده بود

© FB / ARGاسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان
اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مهاجمان گروه طالبان، حوالی ساعت دوی بامداد روز جمعه (۱۰حوت) بر پایگاه نظامی شوراب در ولایت هلمند که در آن قول‌اردوی ۲۱۵ میوند نیز قرار دارد، حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، دو روز پس از پایان نبرد ۳۷ ساعتۀ مهاجمان گروه طالبان و نیروهای امنیتی در پایگاه نظامی شوراب ولایت هلمند، سرپرست وزارت دفاع می‌گوید حمله بر این پایگاه در آن‌سوی خط دیورند طرح‌ریزی شده بود. 

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان با ذکر اینکه این حمله که جان ۲۶ نظامی را گرفت، کار گروۀ طالبان و جیش‌المحمد بوده‌است، گفت: "به تعداد دوازه نفر انتحاری‌ها که از گروه طالبان و جیش‌المحمد بودند و رابطۀ مستقیم شان به آنطرف خط دیورند بود و پلان این حمله هم در آنطرف خط دیورند طرح شده‌ بود".

پایان حملۀ 37 ساعته بر پایگاه نظامی هلمند؛ 90 سرباز کشته و زخمی شدند - اسپوتنیک افغانستان
پایان حملۀ 37 ساعته بر پایگاه نظامی هلمند؛ 90 سرباز کشته و زخمی شدند

مهاجمان گروه طالبان، حوالی ساعت دوی بامداد روز جمعه (۱۰حوت)  بر پایگاه نظامی شوراب در ولایت هلمند که در آن قول‌اردوی ۲۱۵ میوند نیز قرار دارد، حمله‌ کردند.

این حمله، ساعت چهار پس از چاشت روز شنبه (۱۱حوت) با ازپا درآمدن تمامی مهاجمان به پایان رسید.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی با شماری دیگر از مقام‌های امنیتی کشور امروز (دوشنبه، ۱۳ حوت) در یک نشست در بگرام با مقام‌های مأموریت پشتیبانی قاطع روی چگونگی گسترش هماهنگی برای راه اندازی عملیات‌های نظامی در کشور گفت وگو کردند.

آقای خالد، در این نشست گفت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به صلح با عزت ترجیح می‌دهند، اما اگر طالبان صلح نکنند، این نیروها آمادۀ جنگ استند: "به تمام ملت خود اطمینان می‌دهم که حساب قطره قطره خون شهیدان را خواهد گرفتیم".

منابعی، پیش از این گفته‌اند که  در حمله بر پایگاه شوراب در حدود پنجا تن جان باختند و بیش از چهل تن دیگر زخمی شده‌اند. مهاجمان بی هیچ درگیری خودشان را در داخل این پایگاه نظامی رساندند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала