عطا محمد نور: از رهبران حکومت "بی کفایت" در انتخابات آینده حمایت نمی کنم

© Sputnikعطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت ملی اسلامی افغانستان
عطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت ملی اسلامی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان می گوید، این حزب تصمیم گرفته تا در انتخابات آینده ریاست جمهوری از رئیس جمهور و رئیس اجرایی کنونی دولت حمایت نکند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه ها، عطامحمد نور؛ رئیس اجرایی حزب «جمعیت اسلامی افغانستان» در نشست مشورتی درباره صلح و انتخابات افغانستان از عدم حمایت این حزب از رئیس جمهور غنی و رئیس اجرایی ؛ در انتخابات آینده خبر داد.
در این نشست که در مزارشریف برگزار شد، عطامحمد نور حکومت وحدت ملی را به تحمیل سیاست‌ها و تصمیم‌های یکجانبه متهم کرد.
وی با اشاره به برکناری «محمد محقق» توسط اشرف غنی به دلیل حضور در تیم انتخاباتی حریف گفت: آیا عادلانه است که معاون رئیس جمهور به کار خود ادامه دهد در حالی که معاون رئیس اجرایی اخراج می‌شود؟ آیا عادلانه است که رئیس جمهور کسی که هیچ عنوان رسمی دولتی ندارد را با خود به سفرهای خارجی می‌برد؟
والی سابق «بلخ» با «بی کفایت» خواندن دولت گفت: حکومت وحدت ملی نسبت به شرایط امنیتی بی تفاوت است و به دلیل این غفلت اکنون منازعان به دروازه‌های مزارشریف رسیده‌اند.
نور در ادامه مدعی شد که اشرف غنی خواستار پیوستن وی به تیم انتخاباتی خود شده بود اما حزب جمعیت اسلامی تصمیم گرفته است تا از غنی و از عبدالله در انتخابات آتی ریاست جمهوری افغانستان حمایت نکند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала