ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس جمهورغنی: تلفات غیرنظامیان قابل قبول نیست

© Photo / ARGاشرف غنی در بلخ
اشرف غنی در بلخ - اسپوتنیک افغانستان
محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور در نشست امنیتی در ارگ گفت: «تلفات غیرنظامیان یکی از بدبختی‌های جنگ است که برای من و سایر مسوولین حکومت قابل قبول و تحمل نمی‌باشد».

 به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور از مقام‌های امنیتی خواسته است تا در راه‌اندازی عملیات‌های نظامی از دقت بیشتر کار بگیرند تا از تلفات احتمالی غیرنظامیان جلوگیری شود.

رئیس جمهور کشور امرور "چهار شنبه" در نشست امنیتی در ارگ ابراز داشت که، تلفات غیرنظامیان قابل قبول نیست و باید روی میکانیزم‌های‌ را‌اندازی عملیات‌های نظامی به گونه جدی کار شود تا از تلفات افراد غیرنظامی جلوگیری شود.
رییس‌جمهور گفت: «تلفات غیرنظامیان یکی از بدبختی‌های جنگ است که برای من و سایر مسوولین حکومت قابل قبول و تحمل نمی‌باشد.» 

پیگیری حملات هوایی مرگبار نیروهای امریکایی؛ در یخ نوشتن و در آفتاب ماندن - اسپوتنیک افغانستان
پیگیری حملات هوایی مرگبار نیروهای امریکایی؛ در یخ نوشتن و در آفتاب ماندن

خبرنامه می‌افزاید که در این جلسه مقام‌های امنیتی و دفاعی کشور و نماینده‌گان مامووریت حمایت قاطع نیز حضور داشتند.
همچنان درخبرنامه آمده است که آقای غنی به مسوولان امنیتی و دفاعی کشور دستور داده است تا روی میکانیزم راه‌اندازی عملیات‌ها کار نمایند تا در آینده از تلفات احتمالی غیرنظامیان جلوگیری شود.
در همین حال، رییس‌جمهور در مراسم دیگری که به یادبود از بیست و چهارمین سالرزو جان باختن عبدالعلی مزاری در ارگ برگزار شده بود، با اشاره به گفت‌وگوهای صلح افغانستان گفت که مردم افغانستان مالک اصلی این روند استند.
رییس‌جمهور گفت شهروندان کشور در جرگه بزرگ مشورتی صلح در نهم ماه ثور سال آینده گردهم می‌آیند تا درباره گفت‌وگوهای صلح رایزنی کنند.
رییس‌جمهور گفت: «جرگه بزرگ مشورتی صلح به تاریخ نهم ماه ثور برگزار خواهد شد. من از مردم می‌خواهم که در این جرگه و در انتخابات اشتراک کنند.»
رییس‌جمهور همچنان گفت که کمیشنران جدید کمیسیون‌های انتخاباتی از طریق یک روند شفاف انتخاب شده‌اند و آنان تلاش دارند تا اصلاحات لازم را در کمیسیون‌های انتخاباتی به میان آورند.
آقای غنی گفت وی به مقام‌های امنیتی دستور داده است تا برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان، در راه اندازی عملیات‌ها از دقت بیشتر کار بگیرند.
این درحالی است که در آخرین گزارش هیئت معاونیت سازمان ملل متحد در افغانستان که به تاریخ ۵ ماه حوت نشر شد، آمده است که تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۱۸ میلادی در افغانستان نسبت به سال‌های دیگر، به گونۀ بی‌پیشینه افزایش یافته‌است.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала