رهبر کوریای شمالی به پارلمان این کشور راه نیافت

Telegram
کیم جونگ اون، رهبر جوان کوریای شمالی برای نخستین باردر انتخابات پارلمانی این کشورشرکت نکرد، در عوض خواهر وی کیم یو جونگ، با پیروزی در این رأی گیری وارد پارلمان شد.

به گزارش اسپوتنیک، در انتخابات روز یکشنبه کوریای شمالی که بسیاری کشور ها آن را تشریفاتی ارزیابی کرده و نتایج آن را قابل پیش‌بینی خوانده بودند، به نظر می‌رسد برای نخستین بار کیم جونگ اون، رهبر جوان این کشور حضور نداشته است. در عوض کیم یو جونگ خواهر او با پیروزی در این رای‌گیری وارد پارلمان شد. 

کیم جونگ اون - اسپوتنیک افغانستان
کوریای شمالی بازسازی تاسیسات هسته‌ای خود را دوباره آغاز کرد

در صورت تایید، این نخستین بار است که رهبر جوان کوریای شمالی در انتخابات پارلمانی شرکت نکرده است. انتخاباتی که بسیاری آن را یک رای‌گیری تشریفاتی برای تحکیم پایه‌های قدرت حزب حاکم می‌دانند.

با وجود این، در این انتخابات کیم یو جونگ، خواهر رهبر، حضور داشت و مطابق انتظار‌ها با رای بالا پیروز شده است.

این پیروزی ادامه روند ارتقای خانم کیم در هرم قدرت کوریای شمالی طی چند سال اخیر است.

او در اجلاس رهبران امریکا — کوریای شمالی که دو هفته پیش در هانوی ویتنام برگزار شد هم همراه برادرش بود.

انتخابات پارلمانی کوریای شمالی اگر چه از سوی مجامع بین‌المللی بی‌اعتبار خوانده می‌شود در داخل این کشور ابزاری است برای مشروعیت بخشیدن به قدرت حزب کمونیستی حاکم.

بروی هر برگه رای در این انتخابات تنها نام یک نامزد تایید صلاحیت شده حوزه رای‎گیری درج شده و رای‌دهندگان پس از گرفتن برگه حاوی نام نامزد تایید شده آن را به صندوق می‌اندازند.

البته رای‌دهندگان قانونا حق دارند که در صورت مخالفت با نامزد مورد تایید دولت روی نام او خط بکشند، اما در فضای به شدت امنیتی این کشور انجام چنین کاری با عواقب جدی روبرو خواهد شد.

حضور در انتخابات در کوریای شمالی اجباری است و به همین علت میزان مشارکت مردم این کشور در رای گیری پارلمانی تقریبا حدود 100 درصد است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала