دانش: نباید میان امریکا و افغانستان سوء‌تفاهم‌ ایجاد شود

© Photo / 2vpoسرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان
سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون دوم رییس جمهور در دیدار با معاون سفیر امریکا در کابل اظهارات مشاور امنیت ملی را ‘سوءتفاهم’ خواندو بر رفع سوء‌تفاهم‌ها در روند صلح افغانستان میان کابل و واشنگتن تاکید کرده.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرنامه منتشره از سوی دفتز مطبوعاتی معاون دوم رئیس جمهور، محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری قبل از ظهر امروز شنبه (25 حوت) در دفتر کارش با گرن دیکر معاون سفیر امریکا در کابل دیدار کرده است.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای گفته که در این دیدار موضوعات مرتبط به پروسه صلح و همکاری جامعه جهانی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده مورد بحث قرار گرفته است. 

آقای دانش گفته که آغاز مذاکرات بین‌الافغانی اولویت اصلی روند مذاکرات صلح است و به جلوگیری از هرگونه سوء‌تفاهم در روابط استراتیژیک افغانستان و امریکا تأکید کرد.

او، اطلاع رسانی شفاف از روند مذاکرات صلح (میان نمایندگان امریکا و طالبان) را برای مردم افغانستان مهم خوانده است.

معاون رییس جمهور همچنین گفته که ترکیب هیات مذاکره کننده دولت در روند صلح بازنگری خواهد شد.

بر اساس اعلامیه، معاون سفیر امریکا ضمن ارائه معلومات لازم در خصوص روند مذاکرات صلح، گفته که دیدگاه‌های مطرح شده از سوی آقای دانش را با دولت امریکا شریک می‌سازد.

این در حالی است که اخیراً حمدالله محب مشاور امنیت ملی رییس جمهور که در واشنگتن به سر می‌برد، به شدت از عملکرد زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در روند صلح افغانستان انتقاد کرد و گفت که خلیل‌زاد در پی تصاحب قدرت در افغانستان است.

آقای محب گفته که خلیلزاد در روند مذاکره با طالبان در پی مشروعیت زدای دولت افغانستان و مشروعیت دادن به طالبان است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала