ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

موگرینی: پاکستان آماده حمایت از گفت‌وگوهای مستقیم طالبان و حکومت است

© ARG - ارگ FBکنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور غنی با فدریکا موگرینی
کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور غنی با  فدریکا موگرینی - اسپوتنیک افغانستان
فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کابل ابراز داشت که پاکستان آماده پشتیبانی از گفت‌وگوهای مستقیم طالبان و حکومت افغانستان می باشد.

به گزارش اسپوتنیک؛ فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفرش به کابل با تاکید بر این که اتحادیه اروپا همیشه در کنار مردم افغانستان بوده است گفت که فرصت مناسبی برای آوردن صلح در افغانستان بوجود آمده است.
فدریکا موگرینی، امروز در در یک نشست خبری با رییس جمهوری غنی در کابل بیان داشت که زمینه‌سازی برای صلح در افغانستان مهیا شده است. باید این روند ادامه پیدا کند و آتش بس نیز برقرار شود.
خانم موگرینی پس از دیدار با سران حکومت پاکستان، صبح امروز وارد کابل شد. او تاکید دارد که در دیدارهای که با مقام‌های پاکستان داشته است، آنان از گفت‌وگوهای طالبان با حکومت افغانستان پشتیبانی می‌کنند.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: « من در سفری که در اسلام آباد داشتم و با رهبران حکومت این کشور گفت‌وگو داشتم، آنان پشتیبانی شان را از گفت‌وگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان اعلام کردند.» 

غنی در دیدار با موگرینی: ثبات از راه زور و تهدید ایجاد نمی‌شود - اسپوتنیک افغانستان
غنی در دیدار با موگرینی: ثبات به زور گلوله ایجاد نمی‌شود

این نماینده اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان افزود که «اگر انتخابات وجود نداشته باشد مذاکرات نیز وجود نخواهد داشت.»
موگرینی در ادامه تصریح کرد که تلاش‌های در مورد صلح نتیجه داده است. اما صلحی که در افغانستان می‌اید باید در آن ارزش‌های که در چندین سال گذشته در افغانستان به‌دست آمده است، از جمله حقوق زنان در نظر گرفته شود.
از سویی هم محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این نشست تاکید کرد که افغانستان در قلب آسیا است و تا زمانی که قلب آسیا دارای ثبات نشود، پروژه‌های بزرگ اقتصادی در منطقه عملی شده نمی‌تواند.
آقای غنی تاکید کرد که صلح از راه گلوله، زور و تهدید به‌وجود نمی‌آید. او تاکید کرد که مردم افغانستان از خشونتی رنج می‌برد که عامل آن تنها داخلی نیست.
این در حالی است که بر اساس گزارش رسانه های پاکستانی، عمران خان نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه پیشنهادی برای راه اندازی حکومت موقت در افغانستان به عنوان یک راه حل ممکن برای حل بحران در روند صلح، داده است.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала