واکنش تند حامد کرزی به اظهارات اخیر نخست وزیر پاکستان

© Sputnik / P. Mamaghaniحامد کرزی
حامد کرزی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور، به اظهارات روز گذشته عمران خان نخست‌وزیر پاکستان در مورد «ایجاد حکومت موقت در افغانستان»، واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور در اعلامیه‌ای ابراز داشت که، اظهارات روز گذشته عمران خان نخست‌وزیر پاکستان در مورد «ایجاد حکومت موقت در افغانستان»، مداخله صریح در امور داخلی کشورما است.
حامد کرزی ، رئیس جمهور سابق افغانستان، در واکنش به اظهارات عمران خان می‌گوید:«ما با کشور های همسایه خواهان روابط نیک و استوار بر احترام متقابل هستیم. در مقابل از حکومت پاکستان و سایر کشورها هم میخواهیم تا بر اساس حسن نیت و احترام دو جانبه از همچو اظهارات و مداخلات در امور افغانستان، تحت عناوین مختلف چون پیشنهاد ایجاد اداره موقت و مسایل مربوط به انتخابات اجتناب ورزند.» 

عمران خان - اسپوتنیک افغانستان
پیشنهاد عمران خان برای ایجاد حکومت موقت در افغانستان

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز گذشته دوشنبه (6 حمل) گفت که ایجاد حکومت موقت یک راه حل احتمالی در روند صلح افغانستان است.
او همچنین حکومت وحدت ملی را به ایجاد چالش در روند صلح افغانستان متهم کرده و گفت که طالبان برای تامین صلح حاضر هستند ولی حکومت در این روند مشکل ایجاد می‌کند..
این در حالیست که، حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز در برابر این اظهارات عمران خان موضع گرفته آن را مردود دانسته است.
محمدحنیف اتمر با صدور اعلامیه‌‏ای، اظهارات عمران خان نخست‌وزیر پاکستان را درباره به ‌وجود آمدن حکومت موقت، دخالت آشکار در امور داخلی افغانستان عنوان کرده است.
تاهنوز ارگ در این خصوص موضع به خصوصی اتخاذ نکرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала