دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با خانواده‌های شهدای فاطمیون افغان

© AP Photo / Office of the Iranian Supreme Leader via APدیدار آیت‌الله خامنه‌ای با خانواده‌های شهدای فاطمیون افغان
دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با خانواده‌های شهدای فاطمیون افغان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
آیت‌الله خامنه‌ای با جمعی از خانواده‌های شهدای فاطمیون دیدار کرده و گفته است، فاطمیون افغانستانی‌ در میدانهای جهاد در مقاسیه با دیگران استقامت بیشتری داشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امام خامنه‌ای عصر روز گذشته هشتم ماه حمل 1398 در حرم رضوی(ع) با جمعی از خانواده‌های شهدای فاطمیون دیدار کردند.
در این دیدار صمیمی رهبر ایران خطاب به خانواده شهدای فاطمیون افغانستانی اظهار داشتند: شهدای مجموعه برادران افغانستانی بر دیگران امتیاز دارند و آن این است که در غربت مضاعف به شهادت رسیدند.
رهبر ایران سپس خطاب به خانواده شهدای فاطمیون فرمودند: من اجر خانواده شهدا را کمتر از خود شهید نمی‌دانم. شهید محور فداکاری است، اما صبر خانواده‌ها، بستگان، پدران و مادران خود دارای اجر است. امروز امریکا در غرب آسیا شکست خورد. در لبنان، در سوریه، در عراق و عامل شکست همین فرزندان شما هستند.
ایشان در ادامه فرمودند: آنها (شهدای فاطمیون) غالباً جوان، فداکار و‌ پرانگیزه بودند. بنده با برادران افغانستانی از قبل انقلاب ارتباطات نزدیکی داشتم و با روحیات و انگیزه‌های ایشان آشنا هستم، خیلی گرم، ثابت قدم و پرانگیزه هستند.
امام خامنه‌ای در ادامه با اشاره به حضور رزمندگان افغانستانی در دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) اظهار داشتند: افغانستانی‌ها (فاطمیون) در میدانهای جهاد و دفاع آن‌طور که به من اطلاع دادند از دیگران استقامت بیشتری داشتند و‌ پایدارتر بودند. هرچه استقامت در راه خدا بیشتر باشد اجر و ثواب بیشتری دارد. خدا درجات شهدای ایشان را عالی کند.
در ادامه این دیدار امام خامنه‌ای ساعاتی را برای شنیدن سخنان خانواده شهدای فاطمیون اختصاص داده در جریان مسائل آنها قرار گرفتند.
در پایان این دیدار نماز جماعت به ‌امامت امام خامنه‌ای ‌ در جوار بارگاه منور رضوی برگزار گردید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала