ایجاد پلت‌‌فرم ویژه جهت نظارت از پرتاب راکت ها در هند

© AFP 2022 / Arun Sankarایجاد پلت‌‌فرم ویژه جهت نظارت از پرتاب راکت ها در هند
ایجاد پلت‌‌فرم ویژه جهت  نظارت از پرتاب راکت ها در هند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
هند نمایشگاه ویژه‌ای را جهت نظارت از پرتاب راکت ها سازماندهی نموده است

به گزارش اسپوتنیک، سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) در مرکز فضایی به نام "ساتنیش داوانا" در جزیره شریخاریکوت، از ایجاد پلت‌فرم ویژه‌ای که دارای پنج هزار مکان است برای نظارت برپرتاب راکت ها خبر داده است.
بازدیدکنندگان این گالری میتوانند از پرتاب راکت ها در زمان واقعی و بدون استفاده از سامان آلات از قبیل عینک های ویژه، نظارت کنند.
همچنین (در نمایشگاه) پرده بزرگ نمایشی نصب شده است، که بر روی آن ظرافت های مختلف مربوط به پرتاب راکت ها و ماهواره ها به وضوحات توضیح داده خواهد شد. علاوه بر این، بر روی این صفحه نمایش عمل قبل و بعد از پرتاب موشک ها نیز ، برای بازدیدکنندگان توضیح داده خواهد شد.
همانطور که انتظار می رود، افتتاح رسمی نمایشگاه در 31 مارچ برگزار خواهد شد. کایلااسادیویو سیوان رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند طی یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو اعلام داشت که هند قصد دارد همکاری با کشورهای دیگر از جمله روسیه و فرانسه را در زمینه فضانوردی توسعه دهد.
برنامه فضایی هند در اصل در سال 1962 یعنی زمانی که یک پروفسور نجوم به نام یو آر رائو در محل یک کلیسای مطرود در سواحل هند شروع به تحقیق درباره ماهواره ها کرد آغاز شد. برخلاف دو کشور قدرتمند آن زمان که در برنامه فضایی خود اهداف نظامی را دنبال می کردند، هدف اصلی پروفسور رائول کمک به کشور خود برای دستیابی به خودکفایی برای غلبه بر مشکل کمبود مواد غذایی و از بین بردن فقر بود. هجده سال بعد، وی همراه با گروهی از دانشمندان هموطن خود که در این محل گرد آمده و اولین سازمان تحقیقات

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала