ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس‌جمهور غنی با هیأت عالی‌رتبۀ ازبیکستان دیدار کرد

© Photo / ARGرئیس‌جمهور غنی با هیأت عالی‌رتبۀ ازبیکستان دیدار کرد
رئیس‌جمهور غنی با هیأت عالی‌رتبۀ ازبیکستان دیدار کرد - اسپوتنیک افغانستان
رئیس‌جمهور افغانستان، قبل از ظهر امروز با هیأت عالی‌رتبۀ ازبیکستان دیدار کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارگ، محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز با هیأت عالی‌رتبۀ جمهوری ازبیکستان که در آن ویکتور محمودوف مشاور امنیت ملی و عبدالعزیز کاملوف وزیر خارجۀ آن کشور نیز شامل بودند، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو جانب در رابطه به صلح، اتصال منطقوی، پروژه‌های زیربنایی میان دو کشور، تجارت، ترانزیت، مسایل منطقوی و گسترش روابط اقتصادی بحث و تبادل نظر نمودند.

هیأت متذکره، ضمن تقدیم سلام‌ها و تمنیات نیک رئیس‌جمهور ازبیکستان به رئیس‌جمهور غنی، گفتند که روابط میان دوکشور بهتر از هر زمان دیگر بوده و تطبیق پروژهای زیربنایی و مشترک میان افغانستان و ازبیکستان، باعث تقویت این روابط می‌گردد.

محب: صلح در افغانستان صلح در منطقه است‌ - اسپوتنیک افغانستان
محب: صلح در افغانستان صلح در منطقه است‌

هیأت متذکره، همکاری‌های تخنیکی مشترک در تطبیق پروژه‌ها را عالی ارزیابی کرد و حمایت خویش را از تمامی برنامه‌های حکومت به خصوص پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان اعلام نمود. هیات خاطرنشان کرد: در صورتی که طالبان آمادۀ مذاکرات مستقیم با حکومت افغانستان شوند، ازبیکستان آماده است تا در سمرقند، این مذاکرات را میزبانی نماید.

رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش‌آمدید به هیأت مذکور و تقدیم سلام‌ها و تمنیات نیک به رئیس‌جمهور ازبیکستان، از نقش مثبت آن کشور در تمام عرصه‌ها به ویژه تسریع روند تطبیق پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی توافق‌شده میان دو کشور، قدردانی نمود.

رئیس‌جمهور کشور گفت که تمرکز جدی روی افزایش همکاری‌های مشترک در منطقه وجود دارد و این کار باعث ایجاد ثبات در منطقه می‌گردد.

همچنان رئیس‌جمهور غنی از آمادگی ازبیکستان به‌خاطر میزبانی از مذاکرات صلح، قدردانی نمود و گفت که سمرقند یک میراث فرهنگی مشترک دوکشور است.

گفتنی‌است که هیأت ازبیکستان در جریان دیدارشان از کابل، در عرصه‌های استخراج معادن، نساجی، تبادل معلومات گمرکی و موضوعات امنیتی، سندهای همکاری را با مسئولین مربوطۀ افغانستان به امضاء خواهند رساند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала