ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قدرانی خلیل‌زاد از تلاش‌های پاکستان در روند صلح افغانستان

© Photo / AMB Zalmai Khalilzadخلیلزاد
خلیلزاد - اسپوتنیک افغانستان
زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا از اداره نظامی پاکستان خواسته که همکاری‌هایش را در روند صلح افغانستان بیشتر کند.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه‌های پاکستانی خبر داده اند که زلمی خلیل‌زاد ، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز جمعه (16) با جنرال قمر جاوید باجوه، رییس ستاد ارتش پاکستان دیدار کرد و روی مسائل مربوط به امنیت منطقه‌ای و تلاش‌های جاری برای صلح در افغانستان را مورد بحث قرار دادند.
ارتش پاکستان دریک خبرنامه گفته است که:« در جریان نشست، وضعیت کلی امنیت منطقه‌ای با اشاره ویژه به روند آشتی در افغانستان مورد بحث قرار گرفت. خلیل‌زاد دراین دیدار از تلاش‌های پاکستان نسبت به روند صلح قدردانی کرد.» 

این درحالی است که زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان پس از پنج‌روز گفت‌وگو با مقام‌ها و سیاسیون در افغانستان، به پاکستان رفت.
سفر خلیل‌زاد به افغانستان و پاکستان، در چارچوب دومین سفر منطقه‌یی‌اش برای پشبرد گفت‌وگوهای صلح با طالبان صورت می‌گیرد.
شاه‌محمود قریشی، وزیرخارجۀ پاکستان در دیدار با آقای خلیل‌زاد، از پشتیبانی کشورش از روند گفت‌وگوهای صلح افغانستان خبر داده‌است.
قریشی، گفت وگوها میان افغانان را مهم دانسته و از همکاری صادقانۀ پاکستان در روند صلح افغانستان به زلمی خلیل زاد اطمینان داده‌است.
زلمی خلیل‌زاد، پیش از رفتن به پاکستان بر به میان آمدن یک توافق میان افغانستان و پاکستان که روند صلح افغانستان یاری رساند، تأکید کرده‌ بود.
او به پاکستان هشدار داده‌است که اگر رویکردش را نسبت به افغانستان تغییر ندهد، روابط میان واشنگتن و اسلام‌آباد بهبود نخواهد یافت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала