ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شمار خانواده های بیجاشده حوادث طبیعی به ۱۹ هزار رسید

© اسپوتنیک -J.A.Kشمار خانواده های بیجاشده حوادث طبیعی به ۱۹ هزار رسید
شمار خانواده های بیجاشده حوادث طبیعی به ۱۹ هزار رسید - اسپوتنیک افغانستان
رییس امور مهاجرین بادغیس: در ۳ هفته گذشته بیش از ۵۰۰ خانواده از ولسوالی های بالامرغاب، آب‌کمری و مقر این ولایت بدلیل ناامنی‎های اخیر به مرکز بادغیس و سایر ولایات همجوار مهاجر شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از (آوا)، عبدالظاهر بادغیسی، رییس امور مهاجرین ولایت بادغیس در رابطه با بیجا شدگان در این ولایت گفته اسکه متاسفانه آمار بیجاشدگان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.
او می گوید در مرکز ولسوالی بالامرغاب، حدود ۳۰۰ خانواده از خانه های شان بر اثر جنگ و ناامنی‎های ۳هفته گذشته بیجا شده و از سوی هم برای بیش از ۱۵۰خانواده بیجا شده در این ولسوالی مواد غذایی و غیر غذایی توزیع شده و کمک رسانی برای مابقی نیز ادامه دارد.
وی افزود در ولسوالی مقر این ولایت نیز در حدود ۲۰۰ خانواده و در ولسوالی آب‌کمری هم ۶۰ خانواده بیجا شده اند که تا حال برای شان کمک رسانی نشده اما قرار است به زودترین فرصت برای آنها نیز کمک توزیع گردد.
رییس امور مهاجرین ولایت بادغیس با بیان اینکه بیجا شدگان در این ولایت در دو بخش جنگی و حوادث طبیعی بوده است آمار بیجاشدگان جنگی بیشتر از مرکز بادغیس می باشد و بیجا شدگان حوادث طبیعی در حدود ۱۹هزار خانواده هستند که در داخل کمپ ها زندگی می کنند.
بادغیسی می گوید از ولسوالی بالامرغاب این ولایت در حدود ۲۰۰خانواده به ولایت هرات مهاجر شده اند که از طرف ریاست امور مهاجرین این ولایت برای شان کمک رسانی صورت گرفته است.
وی خاطر نشان ساخت که ازطرف ریاست انکشاف دهات برای بیجا شدگان خیمه و از طرف موسسه WFP مواد غذایی و موسسه انصاری آرا برای شان مواد غیر غذایی کمک کرده اند.
او اظهار داشت که دولت برای بیجا شدگان در قسمت شمال مرکز ولایت بادغیس در حدود ۵۰۰ جریب زمین را به کرایه گرفته که آورگان به آنجا انتقال داده شود.
در همین حال رییس شورای ولایتی بادغیس از دولت خواستار کمک رسانی هرچه زود تر برای این بیجا شدگان شده و می گوید اگر بی توجهی‌ها ادامه یابد باعث تلف شدن زیادی از این هموطنان خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала