ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نشست قطر برای پنج روز به تأخیر افتاد

© Photo / ARGنشست قطر برای پنج روز به تأخیر افتاد
نشست قطر برای پنج روز به تأخیر افتاد - اسپوتنیک افغانستان
شورای رهبری مصالحه می‌گوید که نشست قطر که قرار بود به روز چهاردهم ماه اپریل میان افغانان برگزار شود، به تأخیر افتاده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، نشست قطر قرار است از نزده‌هم الی بیست‌ویکم ماه اپریل برگزار شود. این تصمیم در دومین نشست شورای رهبری مصالحه افغانستان که امروز با حضور رهبران حکومت و شماری از چهره‌های سیاسی در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، گرفته شده است.

در خبرنامه شورای رهبری مصالحه آمده است: «در این مجلس روی آماده‌گی برای گفتگوی بین الافغانی که قرار است از تاریخ 19 الی 21 اپریل در شهر دوحه برگزار شود، بحث و مداقه صورت گرفت».

شورای عالی صلح - اسپوتنیک افغانستان
تیم مذاکره کننده واعضای شورای مصالحه با طالبان به زودی معرفی می شوند

شورای عالی صلح می‌گوید که در این نشست آماده‌گی‌ها برای گفتگوهای میان افغانان در قطر، چه‌گونه‌گی تکمیل اعضای شورای رهبری مصالحه و تعیین هیآت گفت‌وگو کننده حکومت گفت‌وگو شد و قرار است که به روز شنبه تصمیم‌های نهایی در این زمینه‌ها گرفته شوند.

کمیته‌های کاری شورای رهبری مصالحه کارکردهای سه روزه شان را در بخش‌های گزینش هیات گفت‌وگو کننده حکومت با طالبان، صلاحیت‌های این هیات، خطوط سرخ افغانستان در گفت‌وگوهای صلح و نیز هیاتی که قرار است به دوحه بروند برای تصمیم نهایی، روی میز شورای رهبری گذاشته‌اند.

در خبرنامه این شورا آمده است: «مجلس همچنان گزارش کمیته‌های موظف روی موضوعات چون تکمیل اعضای شورای رهبری مصالحه، تعیین هیئت جانب جمهوری اسلامی افغانستان برای گفتگوی بین الافغانی، و تعیین هیئت مذاکره کننده دولت را استماع نمود. شورای رهبری فیصله نمود تا کمیته‌های موظف به کار خویش ادامه داده و گزارش‌های شان را به مجلس بعدی شورای رهبری مصالحه که به روز شنبه 24 حمل 1398 تدویر می‌گردد، جهت اتخاذ تصمیم نهایی ارایه نمایند».

در این نشست در کنار رهبران حکومت، حامد کرزی، عبد رب الرسول سیاف، محمد اسماعیل، محمد کریم خلیلی، محمد محقق، محمد یونس قانونی و برخی دیگر از سیاست‌گران کشور شرکت کردند، اما گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در این نشست حضور نداشت.

در همین حال، سیداکبر آغا، یک فرمانده پیشین طالبان تعیین خطوط سرخ در گفت‌وگوهای صلح از سوی شورای رهبری مصالحه را انتقاد می‌کند.

حکومت وحدت ملی انتظار دارد که نشست قطر زمینه آغاز گفت‌وگوهای رسمی را میان طالبان و حکومت افغانستان فراهم بسازد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала