ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس شورای نظامی سودان پس از یک شبانه روز استعفا کرد

© AFP 2021رئیس شورای نظامی سودان پس از یک شبانه روز استعفا کرد
رئیس شورای نظامی سودان پس از یک شبانه روز استعفا کرد - اسپوتنیک افغانستان
رئیس شورای نظامی سودان پس از یک شبانه روز استعفا و جانشین خود را انتصاب نمود.

به گزارش اسپوتنیک، عوض بن عوف، رئیس شورای نظامی انتقالی سودان، پس از یک شبانه روز از شروع کار خود در این پست، استعفای خود را اعلام کرد و عبدالفتاح البرهان، رئیس ستاد نیروهای زمینی، رئیس جدید این شورا شد.
اپوزیسیون سودان پیش از این اعلام کرده بود که اعتراضات، علی رغم سرنگونی عمر البشیر، رئیس جمهور سودان، ادامه پیدا خواهد کرد.
خبرگزاری فرانسه در خصوص آخرین تحولات سودان ضمن اشاره به استعفای رئیس شورای نظامی انتقالی، این تصمیم را از دید معترضان به عنوان یک پیروزی قلمداد کرده است.
بن عوف ، وزیر دفاع سودان در طی یک پیام تلویزیونی که توسط کانال های تلویزیونی عربی پخش شد گفت: "من استعفای خود را از این پست و انتخاب کسی که من مطمئن هستم تجربه بیشتری را دارد اعلام می کنم… پس از مشورت عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس جدید شورای نظامی انتقالی منصوب شد."
علاوه بر این بن عوف، استعفای کمال عبدالمعروف، معاون شورا را نیز اعلام کرد.
لازم به ذکر است که ارتش سودان روز 11 اپریل، با انتشار بیانیه ای توسط ارتشبد عوض بن عوف، وزیر دفاع این کشور، برکناری عمر البشیر رئیس جمهوری این کشور را پس از 30 سال حکومت، تایید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه محدودیت رفت و آمد در این کشور شمال آفریقا را اعلام کرد. 
در سودان، اعتراضات مردمی برای کاهش قیمت نان به مدت چهار ماه ادامه داشت اما به تدریج شعارها برای تغییر در رژیم سیاسی البشیر سر داده شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала