ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نمایندهٔ پیشین افغانستان در سازمان ملل استعفا داد

© Photo / Facebook M.SaikalMahmoud Saikal Afghan embassador to UN محمود صیقل سفیر افغانستان در سازمان ملل متحد
Mahmoud Saikal Afghan embassador to UN محمود صیقل سفیر افغانستان در سازمان ملل متحد - اسپوتنیک افغانستان
متن استعفانامه‌ی آقای صیقل آمده است که نابسامانی‌های سیاست داخلی و حکومتداری بالای سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی تأثیر ناگواری گذاشته اما از شش ماه به این طرف به درخواست او برای رفع این نابسامانی‌ها پاسخی داده نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، محمود صیقل، نماینده‌ی دایم پیشین افغانستان در سازمان ملل متحد از ادامه‌ی کار در وزارت خارجه استعفا کرد.
در متن استعفانامه‌ی آقای صیقل آمده است که نابسامانی‌های سیاست داخلی و حکومت‌داری بالای سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی تأثیر ناگواری گذاشته اما از شش ماه به این طرف به درخواست او برای رفع این نابسامانی‌ها پاسخی داده نشده است.

او همچنان گفته است که در ماه میزان سال گذشته‌ی خورشیدی نامه‌ای را از نیویورک عنوانی محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان و داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور فرستاده تا به این امر توجه شود، اما اکنون که بیش از شش ماه از آن گذشته، هنوز هم پاسخی دریافت نکرده است.

در متن استعفانامه‌ی آقای صیقل آمده است: "آرزو داشتم و تلاش کردم که در کابل نیز با بهبودی سیاست داخلی و دولت‌داری، یک دیدگاه روشن و مشترک افغانی شکل گرفته و در پرتو آن یک دیپلماسی پیش‌گیرانه و فعال ابتکار صلح و جنگ را در اختیار کشور ما قرار دهد ولی با تأسف که بنا بر مجموعی از دلایل مختلف این امر تحقق نیافت".
او در ادامه تأکید کرده است که روز به روز دستگاه دیپلماسی کشور دست‌خوش حرکت‌های واکنشی، انفعالی، سلیقه‌ای، پاشان، نامتعارف و غیرمسلکی قرار گرفت.
نماینده‌ی دایم پیشین افغانستاندر سازمان ملل متحد افزوده است که الی فراهم شدن زمینه برای اصلاحات واقعی در دستگاه دیپلماسی کشور، نمی‌تواند به همکاری‌اش با وزارت خارجه ادامه دهد.
محمود صیقل مدت چهار سال به عنوان نماینده‌ی دایم افغانستان در سازمان ملل متحد کار کرد و به تاریخ دهم جدی سال گذشته‌ی خورشیدی عادله راز، معاون پیشین وزارت خارجه به‌جای او به این سمت منصوب شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала